Ravimireklaami nõuete rikkumine on sel aastal toonud kolm ettekirjutust 

Käesolevast aastast alustas ravimiamet tõhusamat järelevalvet müügiloa hoidjate korraldatud teaduslikel üritustel ravimireklaami nõuetele vastavuse kontrollimiseks. Suuremat tähelepanu koondatakse ka teistele üritustele, kus müügiloa hoidjad avalikustavad ravimireklaami, eesmärgiga tõsta edastatava teabe kvaliteeti, kontrollida reklaami vastavust kehtestatud nõuetele ning hinnata kogu üritust ravimireklaami nõuetest lähtuvalt.

Selle aasta esimesel poolaastal tehti kaks inspektsiooni raviminäidiste jagamise kontrollimiseks müügiloa hoidjate juures. Samuti kontrolliti kahte müügiloa hoidjate korraldatud või sponsoreeritud üritust, üritustel jagatud reklaammaterjalide ja esitatud ettekannete sisu ning üritusega seotud kuludokumentide olemasolu.

Ravimite müügiloahoidjate juures esines puudusi raviminäidiste hankimisel, säilitamisel, arvestuse pidamisel ja väljastamisel, puudusid eeskirjad raviminäidiste säilitamise ja jagamise kohta.

Sageli esines puudusi näidiste jagamise dokumentatsiooni  täitmises: puudusid andmed näidise saanud arsti, näidiste andmise aja ja koha kohta; ei olnud tuvastatav, milline näidis anti; näidiste kogused olid üle kirjutatud.

Puudusi esines ka reklaami kohta esitatud aruannetes – näiteks ei olnud reklaamürituse kulude hulka arvestatud lektoritasusid.

Müügiloa hoidja korraldatud ürituste kohta olid kuludokumendid olemas, kuid sageli raskesti leitavad; üritustel esitatud ettekanded ei olnud alati kindla üritusega kokku viidavad, sest ettekannete salvestamisel puudus süsteem; reklaamüritustel osalejate hulgas oli isikuid, kellele retseptiravimite reklaam ei ole lubatud. Müügiloa hoidjad on parendusmeetmed ravimiametile esitanud.

Müügiloa hoidja korraldatud või sponsoreeritud üritustel ravimi reklaaminõuete rikkumisi üritustel ei tuvastatud.

Ühel üritusel korraldaja ei tuvastanud piisava põhjalikkusega, kas ravimireklaami sisaldavate trükimaterjalide saajateks olid kutsutud isikud ega kontrollitud enne retseptiravimi reklaami sisaldava materjali üle andmist või teabe esitamist, kas konkreetsele isikule võib retseptiravimi reklaami edastada.

Ravimiamet koostas 2014. aasta esimesel poolaastal kolm ettekirjutust ravimireklaami nõuete rikkumise kohta.

Ühel juhul oli tegemist vedelat nikotiini sisaldava müügiloata ravimi reklaamiga. Kahel korral oli üldsusele suunatud reklaamide puhul probleemiks puuduv hoiatustekst. Kõigil kolmel juhul  keelustas ravimiamet nõuetele mittevastava ravimireklaami avalikustamise.

Ravimiamet lõpetas ühe reklaaminõuetealase väärteo otstarbekuse kaalutlusel.

Vt täismahus aruannet.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.