Ardo Reinsalu asub haigekassa nõukogus Aimar Altosaare asemele

Eesti Tööandjate Keskliit tegi ettepaneku kutsuda Eesti Haigekassa nõukogust tagasi Aimar Altosaar ja nimetada haigekassa nõukogu uueks liikmeks Ortopeedia Arstid AS haigla juhataja Ardo Reinsalu.

Aimar Altosaare volitused lõppevad ja Ardo Reinsalu volitused algavad vabariigi valitsuse korralduse vastuvõtmisest, kirjutas Postimees.

Seaduse alusel võib valitsus enda nimetatud nõukoguliikme tagasi kutsuda selle liikme nimetamise ettepaneku teinud isiku ettepanekul, selgub sotsiaalministeeriumi seletuskirjast.

Valitsus nimetab viis nõukoguliiget kindlustatute huve esindavate organisatsioonide ettepanekute alusel ja viis nõukoguliiget valitsuse poolt määratud tööandjate organisatsioonide ettepanekute alusel. Valitsus nimetab sotsiaalministri ettepanekul ühe nõukogu liikme sotsiaalministeeriumi ametnike hulgast. Sotsiaalkomisjoni ettepanekul määrab riigikogu ühe nõukoguliikme oma liikmete hulgast.

Nõukogu on haigekassa kõrgeim organ, millel on 15 liiget. Nõukogusse kuuluvad ametikoha järgi sotsiaalminister, rahandusminister ja riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.