Ebola kriis: Maailmapank annab Aafrikale 200  mln

Maailmapank teatas, et annab Lääne-Aafrika riikidele, kes võitlevad Ebola viiruse puhanguga, 200 miljoni dollari väärtuses abirahasid, edastas ERR Uudised.

Raha jaotakse Libeeria, Sierra Leone ja Guinea valitsustele ning Maailma Terviseorganisatsioonile, vahendab BBC. Maailmapanga otsus tuleb samal ajal, kui Aafrika riikide liidrid arutavad Washingtonis puhkenud kriisi leevendamise võimaluste üle. 

Lühemas perspektiivis kasutatakse raha, et maksta tervishoiutöötajatele, hajutada väikestes asustustes valearusaamasid viiruse kohta ning tegeleda esmase vajadusega viia haiged inimesed kiiresti haiglatesse. 

Pikemas perspektiivis kasutatakse raha selleks, et aidata riikidel leevendada haiguse puhangu tõttu tekkinud ränka majanduslikku kahju ning takistada haiguse edasist levikut. 

Abipakett ootab hetkel Maailmapanga direktorite juhatuse heakskiitu, kuid ametnike sõnul võib heakskiitev otsus tulla juba sel nädalal. 

Maailma terviseorganisatsiooni andmetel on Ebola viiruse tõttu hukkunud 887 inimest. Viirus levib füüsilise kontakti teel – kehavedelike ja vere kaudu. Ebolale ei ole siiani olemas ravi ega vaktsiini, kuid varase ravi korral on patsientidel suurem võimalus ellu jäämiseks.

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.