Haigekassa protsessib hetkel lepingute pärast 10 erakliinikuga

Haigekassa I poolaasta tegevusaruandest selgub, et seoses haigekassa lepingute jaotuse muutuseg käiakse hetkel kohut kümne erakliinikuga.

Ravi rahastamise lepingud uueks perioodiks sõlmiti sel korral valikupartneritega uuendatud üldtingimustel, mille eesmärgiks on kvaliteetsete tervishoiuteenuste kättesaadavus ettenähtud aja jooksul, kirjutatakse aruandes.

Tänaseks on seoses valikuga esitatud 12 kaebust halduskohtusse, neist kaks kaebuse esitajat on kaebusest loobunud. Kaebustes on ühtse joonena seatud kahtluse alla HVA haiglate eelistamine võrreldes teiste teenuseosutajatega ja tõstatatud on ebaseadusliku riigiabi andmise küsimus vastavalt Euroopa Liidu õigusele.

Käesolevaks hetkeks on I astme kohus teinud otsuse ühe kaebuse osas, leides, et haiglavõrgu arengukava haiglaid eelistades on haigekassa lähtunud kehtivatest õigusaktidest ning valikumenetlus on läbi viidud õiguspäraselt. Nimetatud otsus on edasi kaevatud.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.