Riho Tapfer meenutab: meedikute toetused ja muud töösuhted on teisiti juba 2015. aastal!

Ravimitootjad peavad arstide ja apteekritega 2015. aastaks koostööleppeid sõlmides arvestama, et nende sisu vastavalt Euroopa ravimitootjate assotsiatsiooni otsusele on 2016. aastal juba avalik.

Ravimitootjate liidu juht Riho Tapfer sõnas, et uue korra aluseks on Euroopa Ravimitootjate Assotsiatsiooni (EFPIA) otsus, mis muudab detailsema deklareerimise liikmesriikide asutustele kohustuslikuks alates 2015. aasta andmetest. Esimene uutmoodi deklaratsioon tuleb avalikustada 2016. aastal.

Deklaratsioonid avalikustatakse ravimifirmade kodulehtedel või üle-euroopaliselt tsentraalsel IT lahendusel.

"Oluline on, et see info jõuaks kõigi asjaosalisteni enne 2015 aastat, sest lepinguid juba 2015 aastaks hakatakse sõlmima. Arst, apteeker või haigla peab teadma, et kui ta sõlmib lepingu, siis muutuvad need summad avalikuks ja on internetis leitavad. Loomulikult on igas konkreetses lepingus ka see kirjas," rääkis Tapfer.

Avalikustatakse isikustatult kõik otseselt või kaudselt makstud tasud, näiteks annetused, stipendiumid, sündmuste registreerimistasud, reisi- ja majutuskulud, nõustamistasud. Uuringute- ja arendustegevuste tasud avaldatakse summeeritult. Andmete avalikustamise üksikasjad lepitakse kokku arstide ja apteekritega eraldi lepingutes.  Meditsiiniliseks otstarbeks tehtud kinkeesemete väärtus ei tohi ületada 6,4 eurot ja toitlustuskulu 80 eurot koos käibemaksuga.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.