RM: üksnes lisaraha ei paranda praktikavõimalusi 

Rahandusministeerium on seisukohal, et riikliku rahastamise suurendamine õdede praktikakohtades ei paranda praktikavõimalusi kui tööandjad ei ole praktikantide õpetamisest huvitatud. Vaja on tegeleda haiglate ja perearstide hoiakute muutmisega, et tekiks ühine huvi järelkasvu koolitamiseks ja praktika kaasrahastamiseks.

Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ülle Ernits ja Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektor Anneli Kannus kirjutasid pärast möödunud nädalal luhtunud praktika rahastamise läbirääkimisi kolme ministeeriumiga (haridus- ja teadusministeerium, sotsiaalministeerium, rahandusministeerium), et üksmeelt ei leitud. Kõrgkoolidele võib see tähendada vajadust õdede vastuvõttu vähendada, sest neile ei ole piisavalt praktikakohti.

Kõrgkoolide rektorite arvamusartiklit kommenteerides vastati rahandusministeeriumist, et nende seisukoha järgi on oluline, et lisarahastamise vajadust hindaks ja põhjendaks haridus- ja teadusministeerium, mis ei ole tervishoiu kõrgkoolide täiendava rahastamise vajadust tõstatanud. Kõrghariduse eest vastutab ning riikliku koolitustellimuse planeerib vastavalt riigi prioriteetidele haridus- ja teadusministeerium, kellel on valdkonnast ka tervikvaade. Tervishoiutöötajate koolituse vajadused ja prioriteedid peaks kokku leppima koostöös haridus- ja teadusministeeriumiga.

Riigieelarve võimalused lisarahastamiseks on piiratud. Seega tuleks ümberkorraldusi teha olemasoleva eelarve piires. Tuleb sisuliselt analüüsida, mis on probleemi põhjused. Riikliku rahastamise suurendamine õdede praktikakohtades ei paranda praktikavõimalusi, kui tööandjad ei ole praktikantide õpetamisest huvitatud. Vaja on tegeleda haiglate ja perearstide hoiakute muutmisega, et tekiks ühine huvi järelkasvu koolitamiseks ja praktika kaasrahastamiseks.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.