PWC: haiglate ehitusrahad haigekassa õlgadelt ära

Audiitorfirma PWC soovitab oma analüüsis haigekassal viia haiglate põhikorpuste finantseerimine hinnamudelist välja ning rahastada seda edaspidi mitte haigekassa poolt vaid nt sotsiaalministeeriumi alt sihtfinantseerimise alusel.

Teise variandina pakub auditeerija välja võimaluse jätta finantseerimismehhanism tänasele mudelis olevale kujule, kuid toetada haiglates riigi ja/või omanike poolt adekvaatsete kontrollmehhanismide loomist, et raha tõepoolest reserveeritakse hoonete ehitamiseks/remontimiseks. Seda selleks, et vältida olukordi, kus pindade asendusmaksumuse raha eest kaetakse jooksvaid tegevuskulusid ning kui pinnad tulevikus amortiseerunud on, ei ole nende asenduseks/ehituseks vajalikke rahalisi reserve.

Spetsiifiliste pindade osas (nt EMO ja nukleaarmeditsiini pinnad) soovitab PWC viia läbi täiendava analüüsi selliste pindade mahtude tuvastamiseks ning diferentseerimise võimaliku mõju hindamiseks.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.