Haigekassa: Inimesi huvitab üha enam ravimiretsepte puudutav info riigiportaalis

Ravimiretseptide infot puudutavad uuendused riigiportaalis on kaasa toonud e-teenuse aktiivsema kasutuse. Haigekassa poolt hiljuti riigiportaalis uuendatud retseptivaate teenuse kasutajate hulk on suurenenud ligikaudu 4000 külastaja võrra. Kui augustis oli teenuse kasutajate arv 11 000, siis detsembri alguseks oli külastuste arv ületanud 15 000 piiri, teatas haigekassa.

Retseptiravimite vaatamise teenus riigiportaalis www.eesti.ee pakub võimaluse saada kiire ülevaade välja kirjutatud ravimitest alates aastast 2010, ning vaadata retseptide detailinfot.

Nüüdsest on patsiendile ka näha, kas arst on retsepti koostanud toimeainepõhiselt või on retsept väljastatud kindla kaubamärgiga ravimile.

Juhul, kui arst väljastab retsepti kindlale ravimile, näeb selles vaates ka arsti lisatud põhjendust, miks retsepti ei kirjutatud välja toimeainepõhiselt. 

Ehkki toimeainepõhise retsepti puhul on apteekritel kohustus pakkuda patsiendile esmalt soodsamasse hinnaklassi kuuluv ent sama toimeainega ravim, siis juhul, kui patsient on valinud kallima ravimi, näeb portaalist ka apteekri märget selle kohta, mis põhjusel kallim ravim on ostetud.

Märkimisväärse muudatusena on nüüdsest välja ostetud retseptiravimite vaates võimalik näha, kas ja kui palju ületas ostetud ravimi hind kehtestatud piirhinda ning kui palju oleks patsient saanud säästa valides apteegis soodsama hinnaklassiga ent sama toimeainega ravimi.

Haigekassa hüvitab ravimite maksumuse kuni piirhinnani ning valides apteegis piirhinnast kallima ravimi, maksab ülejäänud osa patsient. Kui riigiportaali retseptivaatest nähtub, et ostetud ravim ületas haigekassa kehtestatud piirhinda, tasub edaspidi arstilt paluda toimeainepõhise ravimiretsepti väljastamist ning ravimi ostul veenduda, et apteeker pakuks ka soodsamaid alternatiive. Nii on võimalik teadlikke valikuid tehes säästa kulutusi ravimitele.

Lisaks retseptivaate teenust puudutavale infole saab veebikeskkonnas tellida Euroopa ravikindlustuskaardi, kontrollida oma ravikindlustuse kehtivust, vaadata oma perearsti andmeid, jälgida oma ajutise töövõimetuslehe seisu, esitada täiendava ravimihüvitise taotluse jm.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

26. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.