Siret Trull • 31. detsember 2014
Jaga lugu:
Uudised
Ainult tellijale

Ülle Ernits: Tervishoius on vaja uut mõtlemist

Meditsiinimõjutaja 2. koha pälvis Tallinna Tervishoiukõrgkooli rektor Ülle Ernits. Tema sõnumist, õdede nappusest ja õeõppe praktikakohtade vähesusest on räägitud juba nii palju aastaid, et seda võiks peaaegu nimetada igivanaks teemaks. Probleem on läinud aastatega aina teravamaks. Ernits arvab, et senise lähenemisega sihile jõuda ei olegi võimalik: tuleb lahti öelda valitsevatest mõttemallidest ning hakata vaatama Eesti tervishoiu tervikpilti avarama pilguga.

Ernits oletab, et üks põhjus, miks õdede mured on tänavu jõudnud rohkemate inimeste teadvusesse, on asjaolu, et õdede esindajad on hakanud oma seisukohti aktiivsemalt meedias avaldama. “Me mitte ainult ei räägi töötubades ja nõupidamistel, vaid julgeme oma arvamusega meediasse välja minna. Ja mitmekesi ja mitme organisatsiooniga,” viitab Ernits sellele, et lisaks temale on ajakirjanduses aktiivselt sõna võtnud ka Eesti Õdede Liidu president Ester Öpik ning Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektor Anneli Kannus. Ühiselt saadeti oktoobris ka avalik pöördumine vabariigi valitsusele, kus juhiti tähelepanu õdede puudusele ning tehti ettepanekud, kuidas asja parandada. Mingit vastust senini saadud ei ole.

Sisu on kättesaadav ainult tellijale. Vaatamiseks logi sisse või osta ligipääs allolevalt lingilt.

VORMISTA TELLIMUS KOHE JA SAAD:
  • Ligipääsu kõigile lukus lugudele
  • Ligipääsu ajalehe PDFidele
  • Tellimus sisaldab Meditsiiniuudiste uudiskirja
  • Jaga lugu:
    Seotud lood
    MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

    Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

    Meditsiiniuudised.ee toetajad:

    Enimloetud
    Kadi Heinsalu
    Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
    Aet Trisberg
    Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
    Violetta Riidas
    Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
    Siret Trull
    Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
    Karin Tamm
    Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
    Kristi Kammer
    Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee