Pihlak: Eesti peaks kõigepealt meelitama Eesti arste

Residentuuri lisa-aasta lükkumine tuli resident Ri
esti Nooremarstide Ühenduse juhatuse liige Rille Pihlaku meelest tuleks rohkem...

Meditsiiniuudiste küsimusele: kas arste peaks Eestisse meelitama ka näiteks Lõuna-Euroopast, vastas Eesti Nooremarstide Ühenduse juhatuse liige Rille Pihlak.

Eesti peaks kõigepealt meelitama Eesti arste, nagu seda teeb Soome ja tema vahendusfirmad – ühtse paketina näiteks keeleõpe (noorele Eesti arstile näiteks vene keele õpe), paindlik töökoht, elukoht, vajadusel lasteaiakoht, sõidukulude hüvitamised, lisatasu teenimise võimalused jms. Meie teada ei ole ükski Eesti haigla uusi arste niimoodi kutsunud.

Teiseks võiks peale palga pöörata rohkem tähelepanu ka teistele murekohtadele nagu töötingimused ja tervishoiu korraldus – nende parandamisel võib suureneda tõenäosus, et Eesti arstid tahavad just nendesse haiglatesse tööle minna.

Kolmandaks – vähendada inimeste hulka, kes on osaliselt sunnitud välismaale minema ehk mõelda mida teha nende noorte arstidega, kes oma soovitud residentuuri sisse ei pääse.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.