Haigekassa vaimse tervise keskusest: 2016 lepingud on planeerimisel

Tallinna Lastehaigla.
Tallinna Lastehaigla.

Eesti Haigekassa partnerihalduse osakonna juhataja Maivi Parve sõnul sõlmiti Tallinna Lastehaiglaga leping 2015. aastaks 2014. aasta tegeliku teenuse kasutuse alusel.

“Tallinna Lastehaiglal on olemas psühhiaatria leping ambulatoorse, päevaravi ja statsionaarse teenuse osutamiseks, kokku 2015. aastaks 880 000 eurot,” ütles Parv.

Ta lisas: “Kooskõlas lepingu tingimustega esitas Tallinna Lastehaigla lepingu muudatuse taotluse II poolaasta lepingu mahu suurendamiseks. Hindasime lepingumuudatuse taotlust koos kõigi teiste tervishoiuteenuse osutajate lepingumuudatuse taotlustega ja tegime lastehaiglale omapoolse pakkumise lepingu muutmiseks, arvestades haigla senist lepingutäitmist tervikuna ja haigekassa eelarve võimalusi käesolevaks aastaks.”

Lastehaigla juhi Katrin Lutsu sõnul saavad lapsed praegu ravi ja keskmiselt on statsionaarsetes osakondades päevas 14-15 patsienti. “Lepingumaht on statsionaarses osas rahaliselt täidetud 90% ulatuses, aga aasta lõpuni on veel ligi kaks kuud töötada,” oli Luts mures.

Ta lisas, et psühhiaatria on väga inimeressursi mahukas ala. Keskuses on tänaseks personali hulk 60 ametikoha ümber, kellest väga paljud on seotud siiski ka ambulatoorse tööga.

Haigekassast kinnitati, et üle mahu läinud arved päris tasumata ei jää, kuid seda tehakse koefitsiendiga: ambulatoorsete ja päevaravi raviarvete eest koefitsendiga 0,7, statsionaarsete ületöö arvete eest koefitsendiga 0,3.

"2016. aasta lepingud on hetkel planeerimisel. Lähtudes rahastatavast nõudlusest ostame järgmise aasta ambulatoorse psühhiaatria teenust käesoleva aasta tasemel, päevaravi psühhiaatria teenuse maht suureneb statsionaarse psühhiaatria vähendamise arvel. Lastepsühhiaatria teenuse mahtu suuname enam Tartusse ja Tallinnasse, sisemise ümberjagamise teel,” rääkis Parv plaanidest.

Katrin Luts kinnitas, et selle aasta lõpuni haigla teenuse osutamist ei piira, kuid järgmise aasta perspektiivi kohta ei oska ta veel midagi öelda. “Varasemate arutluste alusel julgeks lepingumahu suurenemist loota. Aga sama lootusrikas oli seis ka enne vaimse tervise keskuse avamist,” nentis Luts.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.