Laste vaimse tervise keskuse rahastamine endiselt lahtine

Tallinna Lastehaigla juht Katrin Luts.
Tallinna Lastehaigla juht Katrin Luts.

Tallinna Lastehaigla juurde kerkinud laste vaimse tervise keskusel soovitati tööks vajalik raha võtta pediaatria arvelt.

Septembri algul saatis Tallinna Lastehaigla juht Katrin Luts sotsiaalministeeriumile kirja, kus tõi välja, et vastvalminud laste vaimse tervise keskus on olukorras, kus aasta lõpus tühjana seisva maja ja palgatud personali ülalpidamiskulud tuleb katta 2015. aastaks sõlmitud eriarstiabi lepingust.

Haigekassa tagasiside kohaselt on nad lastehaiglale esitanud ettepaneku 2015. aasta II poolaasta lepingu muutmiseks, arvestades seejuures I poolaasta lepingumahu täitmisega. Selle tulemusena statsionaarse psühhiaatria maht suureneb. Haigekassa hinnangul peaks see katma ravivajaduse.

Katrin Lutsu sõnul ei ole olukord lepingu mõttes lahenenud. “Haigekassa pakkumus selle aasta teiseks poolaastaks oli võtta vajalik raha pediaatria eriala realt. Sellega me ei saanud nõustuda. Täna, kus me ei nõustunud pediaatria lepingumahtu vähendama, oleme ka pediaatria lepingu proportsionaalselt ületanud,” selgitas Luts.

Ta lisas, et olukorras, kus oli selge, et lastepsühhiaatria statsionaarse ravi näol ei ole tegemist mingi senise teenuse asendamisega, vaid vajaliku teenuse laienemisega, ei ole haigekassa poolt konstruktiivset pakkumist tehtud.

Pikemalt 24. novembri Meditsiiniuudiste paberlehes.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.