Moldova arstid õpivad Tartus nakkuskontrolli põhimõtteid

TÜK.
TÜK.

Tartus viibinud Moldova õed ja arstid õpivad Tartu Ülikooli Kliinikumi spetsialistidelt, kuidas arendada arstiabi kvaliteeti pealtnäha väikseid asju muutes ning kuidas luua haiglasse tõhus infektsioonikontrolli süsteem.

Kliinikumi infektsioonikontrolliteenistuse direktor Matti Maimets meenutas omakorda, kuidas nemad tänavu septembris käisid Moldovas, et näha, millistes tingimustes seal töötatakse, kirjutas Tartu Postimees.

"Meditsiini areng Moldovas on olnud paraku aeglasem kui meil," meenutas Maimets. "Mul tekkis seal sama tunne, nagu oleksin tagasi omaaegsetes Lina tänava haiglahoonetes."

Maimetsa sõnul on nad jaganud moldovlastele niisuguseid oskusi ja teadmisi, mille järgimine ei vaja suuri investeeringuid ega kalleid aparaate. Ka ei minda nende eest midagi ära tegema, vaid eelkõige näidatakse, kuidas teha asju haiglainfektsiooni vältimiseks mõttekalt.

Maimets märkis veel, et ravikvaliteeti ei taga ainult haiglainfektsiooni kontroll, vaid paljud teised professionaalseid oskused ka, aga meeles tuleb hoida seda, et moodne meditsiin tekitab juurde uusi immuunpuudulikkusega patsiente.

"See on progressi paratamatu tulemus," rääkis ta. "Sest kui me mõtleme siirdamiste ja ükskõik milliste raskete operatsioonide peale ja selle peale, et inimesed elavad nüüd palju vanemaks kui 25 aastat tagasi, siis infektsiooniohust lihtsalt tuleb rääkida rohkem kui varem. Mida vanem inimene, seda nõrgem immuunsüsteem."

Möödunud nädalal viibis Tartus üheksa Chisinau erakorralise meditsiini haigla õde ja arsti. Neist kaks inimest ehk need, kelle õlul saab olema infektsioonikontrolliteenistuse loomine, jäävad Tartusse 12. detsembrini.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.