Jõulutunnel kogub annetusi mobiilse vähikabineti soetamiseks

Naha- ja eesnäärmevähi mobiilne diagnostikakabinet.
Naha- ja eesnäärmevähi mobiilne diagnostikakabinet.

ETVs jõulude ajal eetrisse jõudev heategevusprogramm "Jõulutunnel" keskendub tänavu naha- ja eesnäärmevähi varajasele avastamisele.

Iga päev tuvastatakse Eestis kolm nahavähi juhtu, vahendas ERR. Viimase kümne aasta vältel on haigestumine naha pahaloomulisse pigmentkasvajasse ehk melanoomi Eestis kasvanud poole võrra. Uusi haigusjuhte esineb igal aastal keskmiselt 7 mehel ja 15 naisel 100 000 inimese kohta.

Melanoomi tagajärjel sureb aastas ligi 60% patsientidest, mis on Euroopas kõrgeim. Eesnäärmevähki diagnoositakse Eestis igal aastal ligi 1000 juhtu ning see arv kasvab.

"Jõulutunneli" abil kogutud annetuste eest soovitakse osta naha- ja eesnäärmevähi mobiilne diagnostikakabinet, mis hakkab sõitma mööda Eestimaad, et võimaldada inimestel õigeaegselt arsti juurde jõuda, sest algstaadiumis on mõlemad haigused ravitavad.

Eelmisel aastal kogus "Jõulutunnel" lastekaitse liidule 144 895 eurot ning selle eest toetati vähekindlustatud perede laste huviharidust. See toetus jõudis rohkem kui 700 pereni.

Pikemalt ERRi Menu uudisteküljel.

 

 

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.