Muutub koolilaste terviseandmete kogumine

Haigekassa on andnud sotsiaalministeeriumile märku oma soovist lõpetada koolitervishoiuteenuste osutajatelt profülaktilise läbivaatuste käigus andmete kogumine.

Praegu on olukord selline, et Eesti Haigekassa kogub koolitervishoiuteenuse rahastamise lepingu alusel teenuseosutajatelt profülaktiliste läbivaatuste andmeid.

Samuti on kooli tervishoiuteenuse ostajatel kohustus esitada andmed nii haigekassale kui ka edastada e-tervise infosüsteemi. Ehk tegemist on dubleerivate andmete edastamisega. 

Hetkel ei võimalda e-tervise infosüsteemi statistika töötlemise moodul koolitervishoiuteenuse osutajate sisestatud andmeid (e-tervise dokumentide kasvamise või läbivaatuse teatistega) vajalikul kujul töödelda. Seetõttu oleme E-tervise sihtasutusega läbi rääkimas, kuidas tulevikus oleks võimalik neid andmeid vajalikul kujul kasutusele võtta ning mis ressursse see vajaks.

E-tervise infosüsteemis juba olemas olevad andmed võimaldavad saada paremat ülevaadet laste tervislikust seisundist kui praegused haigekassa poolt kogutavad üldised koondandmed.

Antud teema on oluline, kuna hetkel on võimalik kasutada andmeid peamiselt haigestumise ja suremuse kohta. Palju olulisem on aga haiguste ravimise asemel tegeleda tervisedenduse tegevustega, mistõttu on vajadus tervisliku seisundi andmete järele on suurem.

E-tervise infosüsteemi edastatavad andmed on oluliselt detailsemad, samuti on võimalik jälgida kelle poolt on vastavad andmed edastatud, mis võimaldab vältida dubleerivate teenuste osutamist nii koolitervishoiuteenuse osutaja kui ka perearsti poolt.

Andmete kasutusele võtmise eelduseks on arenduse teostamine E-tervise infosüsteemi statistika töötlemise moodulis ning oleme selle arenduse jaoks koostamas rahastuse taotlust.

Lisa kommentaar

  • Eleri Lapp
    sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna peaspetsialist

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.