Vassiljev: tervishoid tuleb teemaks vaid probleemide ilmnemisel

Riigikogu liige ja haigekassa nõukogu liige Viktor Vassiljev.
Riigikogu liige ja haigekassa nõukogu liige Viktor Vassiljev.

Riigikogu Keskerakonna fraktsioon andis eile, 7. detsembril tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovskile üle arupärimise, millega soovitakse juhtida tähelepanu Eesti tervishoiu rahastamisele.

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikme Viktor Vassiljevi sõnul on Eesti tervishoid krooniliselt alarahastatud ning inimeste tervis ei kuulu valitsuse prioriteetide hulka.

„Tervishoid ei ole Eestis juba pikemat aega prioriteet olnud ja sellest räägitakse vaid siis, kui mõni suurem probleem saab avalikuks," leidis Vassiljev. "Kuidas muidu seletada asjaolu, et näiteks 2008. aastal moodustasid tervishoiu kogukulud 6,1 protsenti SKP-st, samas järgmise aasta riigieelarves moodustavad tervishoiu kulud vaid 5,2 protsenti," lisas ta.

Saadik jätkas, et Eesti on jätkuvalt nende Euroopa riikide hulgas, kes kulutavad oma tervishoiuteenustele kõige vähem rahvuslikust koguproduktist. "Meie hinnangul ei ole taoline olukord aktsepteeritav ning me soovime kuulda, mida arvab sellest minister Ossinovski,“ sõnas Vassiljev, kes on ka haigekassa nõukogu liige.

Lisaks eelpool väljatoodule soovivad arupärijad ministrilt kuulda vastuseid ka küsimustele, mis puudutavad Eesti tervishoiu rahastamise taset võrreldes Euroopa Liidu keskmisega ja meie naaberriikidega ning kuidas plaanib valitsus leida tervishoidu täiendavat rahastust.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.