Täna lehes: Geenivaramu lõpuspurdiks on vaja veel 3,5 miljonit eurot

Meditsiiniuudiste leht.
Meditsiiniuudiste leht.

Tänasest Meditsiiniuudiste paberlehest saab lugeda, et tarvis on teha veel viimane pingutus - koostada kõigile 51 500 geenidoonorile personaalne geenikaart, ning siis saab Eesti Geenivaramu valmis. Milline on suuresti riikliku rahastamise toel valmivast projektist saadav praktiline kasu meditsiinile, on küsimus, milles teadlased jäävad eriarvamusele.

Arvamused. Lääne-Tallinna Keskhaigla kommunikatsioonijuht Liisa Suba kirjutab arstide keeleoskusest. Ta kinnitab, et ka juhul, kui patsiendiga vahetult kokku puutuv arst või õde vene keelt kõnelevat patsienti ei mõista, leitakse haiglas osakonna seest keegi, kes keelt valdab ja kelle abil saab olukorra lahendatud. 

Eesti Nooremarstide Ühenduse juhatuse liige Marta Velgan meenutab arvamusloos, et oktoobril lõpus PERHis toimunud kirurgiakliiniku konverentsil rääkis Urmas Lepner, kuidas vahel on residentide juhendajaks olnud teine resident ning et tegelikult ei tohiks sellist olukorda üldse tekkida. Nooremarstide ühenduse arvates on tegemist olulise probleemiga, mis puudutab lisaks kirurgia residentidele ka teiste eriaalade residente. 

Uudised. Sotsiaalministeerium on saanud valitsuselt ülesande koondada tuleva aasta mai lõpuks oma valitsemisalast 235 teenistuskohta, neist 178 kohta koondatakse kolmest riigi haiglast.

Tervishoiuteenuste ekspordiklaster Medicine Estonia jätkab EASi toetuseta.

Persoon. Toiduäris karastunud Südameapteegi uut juhti Katre Kõvaskit konkurents ei hirmuta.

Fookuses

Naise tervis: Euroopa onkoloogilise günekoloogia ühingu kongressid toimuvad iga kahe aasta järel. Seekordne toimus Nizzas 24.-27.oktoobril 2015. Ülevaate teeb 
PERHi naistehaiguste keskuse juhataja Kersti Kukk.

Suitsetamine: Tervise Arengu Instituudi tubakavaldkonna ekspert ja tubakast loobumise nõustaja Tiiu Härm kirjutab suitsetamisest loobumise nõustamisest apteegis.

Hüpertensioon: Hiljutine uuring on näitas, et uus täiustatud kuvamistehnika võib näidata kõrgest vererõhust põhjustatud ajukahjustusi enne selgete kahjustussümptomite ilmnemist.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.