Einasto: oleme kõik juba ammu läbi arvutanud - ei tasu ära!

Kliinikumi juhatuse liige Mart Einasto.
Kliinikumi juhatuse liige Mart Einasto.

Kliinikumi juhatuse liige Mart Einasto sõnas, et riigi soovitus hakata teatud teenuseid sisse ostma ja seeläbi saavutada kokkuhoid abipersonali kuludes, on 15 aastat tagasi läbi mängitud - see ei tasu ära.

Einasto selgitas, et kui hakata teenuseid väljast sisse ostma, lisandub käibemaks, mida kliinikum tagasi ei saa, kuna haiglad pole käibemaksukohuslased. Seega muutuvad sisseostetavad teenused 20% võrra kallimkas. Samuti tahab eraafirma kasumit ja ega ta Einasto sõnul seda marginaali lisamata teenuse hinnale ei jäta.

Soovitusele koondada näiteks autojuhid ja hakata kasutama taksokaarte, vastas Einasto, et neil polegi autojuhte palgal.

Teiseks saadab riik tema hinnangul välja kahetisi signaale. "Me näiteks avame neil päevil ühe uue hoone, mille investeeringuraha on tulnud riigilt endalt. Milliste töötajatega me saame siis selle maja täita, kui peame hakkama hoopis vähendama töötajaid," sõnas ta irooniliselt.

Einasto sõnul lasuks abipersonali vähendamise korral õdede õlule veelgi suurem koormus, aga õdedest on niigi puudus ja nende koormus suur. Lisaks sõnas Einasto, et niipalju kui nemad on mõistnud, muutub selline kärpenõue iga-aastaseks. "Kui meie kulutame aga x-summa vähem, sellest ei vähene ju maksukoormus," tõdes ta. Einasto ei osanud öelda, mis hakkab edasi juhtuma. Suhtlemine sotsiaalministeeriumiga jätkub, seal on haiglate esindajatel vastas kantsler Marika Priske.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.