Nõukogude ajal leetrivaktsiini saanutel tuleks kontrollida vaktsineerimisstaatust

Tänase, 9. detsembri seisuga on Eestis leetrisse haigestunud kolm inimest, kellest olid kaks vaktsineeritud leetrite vastu nõukogude aja lõpul vaid ühe vaktsiinidoosiga.

Eksootilistesse välisriikidesse reisides tuleks perearsti soovitusel esmalt veenduda, et täiendavaks vaktsiinidoosiks pole vajadust, vahendas ERRi Novaator.

„Inimesed ikkagi peaksid kontrollima oma eelnevalt vaktsineerimisstaatust," märkis sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna nõunik Martin Kadai

"Kui see ei ole teada – ma usun, et paljudel täiskasvanutel paraku see ei ole teada või on selles mingisugune ebakindlus näiteks, siis need inimesed saavad ka üsna lihtsa ja odava analüüsi tulemusena teha kindlaks, kas neil on piisavalt kaitsvaid antikehi veres. See on üsna tavapärane praktika,“ lisas nõunik.

Leetriviirus levib hingatava õhu kaudu või nakatunu nina- või suueritistega kokku puutudes. Tegemist on väga kergelt edasi kanduva viirusega. Kui vaktsiin on ebapiisav või on inimene üldse vaktsineerimata, siis on haigestumise tõenäosus 98 protsenti.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.