Vastasseis Aaviksooga võib E-tervise juhi kohast ilma jätta

E-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo
E-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo

Sotsiaalministeerium soovib E-tervise sihtasutust puudutava planeerimise jaanuaris enda kontrolli alla võtta, kuid sihtasutuse senine juht Raul Mill peab ministeeriumi muudatusi liiga äkiliseks ja kardab, et kiirustamisega võib kannatada e-tervise kvaliteet.

See on aga viinud ministeeriumi ja sihtasutuse juhatuse vastasseisuni, mille tõttu võib Mill oma ametikoha kaotada, vahendas ERR-i uudisteportaal rahvusringhäälingu raadiouudised.

Seni on e-tervishoiu strateegilisi valikuid tehtud peamiselt e-tervise sihtasutuses, kuid tuleva aasta alguses soovib sotsiaalministeerium pikema ajaliste plaanide tegemise enda kätte võtta.

Ehkki ministeeriumi soov on muudatusega e-tervise kvaliteeti parandada, siis sihtasutuse juht Raul Mill usub, et liigse kiirustamisega võidakse kasu asemel hoopis kahju teha. Nimelt on e-tervise sihtasustuses hulk teemaga kursis olevaid inimesi, keda ministeeriumis veel ei ole.

"Isegi väga hea spetsialist ei suuda e-teenuste suhteliselt spetsiifilisse valdkonda päeva pealt sisse elada," märkis Mill. Samas sihtasutuses töötavad inimesed ministeeriumisse tööle ei kipu. Seetõttu soovitab Mill aja maha võtta ja muudatustega pool aastat oodata.

Kevadel sihtasutuse nõukogu juhtima määratud sotsiaalministeeriumi e-teenuste arendamise asekantsler Ain Aaviksoo pausiks põhjust ei näe. "Ministeeriumis on kahtlemata olemas tervishoiu valdkonna arendamise kompentents ja teisalt on ettevalmistusi tehtud juba sellest ajast, kui mina nõukogu juhtima asusin," selgitas Aaviksoo.

Uue strateegia kohaselt peaks igas kvartalis sihtasutus raporteerima uuest teenusest aga sihtasutuse juht Raul Mill suhtub Aaviksoo lubadusse kriitiliselt, sest Milli väitel läheb e-teenuse arendamisest selle kasutusele võtmiseni pigem paar aastat, mitte mõni kuu. Ühtlasti leidis Mill, et täna tuleks keskenduda olemasolevate teenuste lihvimisele. 

E-tervise sihtasutuse juhataja ja nõukogu esimehe vastasseis kulmineerub rahvusringhäälingule teada olevalt järgmise nädala kolmapäeval, mil Aaviksoo teeb nõukogule ettepaneku arutada Raul Milli sobivust sihtasutuse juhi kohale.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.