TÜKi meditsiinilinnaku uuenemine toetab eelkõige vähihaigete ravi

TÜ Kliinikum.
TÜ Kliinikum.

Täna avati SA Tartu Ülikooli Kliinikumi juurdeehituse II ehitusjärk. Selles ehitusjärgus toimunud hoonete rekonstrueerimine ja juurdeehitus aitab eelkõige kaasa vähihaigete patsientide ravile.

Aastaid valitses olukord, kus kliinikumi puudulikud võimalused sundisid Tartu ja Lõuna-Eesti patsiente kasvõi Tallinnas kiiritusravil käima.

Kaasaegsed seadmed, mis kiinikumis nüüdseks umbes viis aastat töös on, ei tahtnud Vallikraavi tänava hoonesse kuidagi ära mahtuda. Kaasaegsed kiiritusravi ruumid koos optimaalse seadmepargiga innustavad kõiki seda ülikeerulist täppistööd tegevaid spetsialiste saavutama veelgi paremaid ravitulemusi võitluses pahaloomuliste kasvajatega.

 

„Kliinikum on ja jääb meie tervishoiuarengu lipulaevaks kuna ta on koostöös Tartu Ülikooliga Eesti peamine meditsiinilist ülikooliharidust andev ja toetav haigla,“ ütles sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna.

Tsahkna sõnul ei jää see II ehitusjärk kindlasti viimaseks Maarjamõisa meditsiinilinnaku rajamisel. „Euroopa Liidu toetusperioodi toel on eesmärk rajada kaasaegne ülikooli haigla, mis tagab kvaliteetse raviteenuse suurele piirkonnale,“ ütles minister.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.