TÜ peab õigeks TAI ja tervishoiu kõrgkoolide liitmist ülikooliga

TÜ rektor Volli Kalm
TÜ rektor Volli Kalm

Kui Eesti valitsus peab vajalikuks Tervise Arengu Instituut ja Eesti tervishoiu kõrgkoolid mõne ülikooliga liita, siis ainus sisuliselt põhjendatud võimalus on nad liita Tartu Ülikooliga, kinnitas TÜ rektor Volli Kalm.

„Eesti teadus-ja arendustegevuse ning innovatsiooni strateegia 2014–2020, elukestva õppe strateegia 2020 ning Eesti Teadus-ja Arendusnõukogu (TAN) 25. augusti 2015. a koosolekul heaks kiidetud raporti valguses planeeritud teadus-ja kõrgharidusasutuste võrgu korrastamisega seoses on päevakorral ka Tervise Arengu Instituudi (TAI) ja Eesti tervishoiu kõrgkoolide tuleviku määratlemine.

Seoses sellega kordan üle Tartu Ülikooli seisukohad, mida olen väljendanud ka varem, sh TAN-i koosolekul 25. augustil 2015.

1. Tartu Ülikool on oma seadusest, haridus-ja teadusministeeriumiga (HTM) sõlmitud halduslepingus kokkulepitust ja ülikoolidevahelisest sisulisest tööjaotusest lähtuvalt ainus Eesti ülikool, kelle vastutusvaldkond on meditsiini-ja tervishoiualane õppe-ja teadustöö.

2. Praegu tegutseb Eestis väljaspool avalik-õiguslikke ülikoole kolm asutust, kelle põhitegevuseks on meditsiini-ja tervishoiualane õppe-ja teadustöö ning vastavasisuline arendustegevus (TAI, Tallinna ja Tartu tervishoiu kõrgkoolid).

3. Tartu Ülikool peab vajalikuks, et eelnimetatud kolme asutuse otstarbekas ja tegevusele parim koht Eesti kõrgharidus-ja teadusasutuste struktuuris otsustataks kooskõlastatult, tervikpilti arvesse võtvalt ja mitte üksikute asutuste osas eraldi.

4. Kui Eesti valitsus kõnealuste asutuste haldajana peab vajalikuks need asutused mõne ülikooliga liita, siis ainus sisuliselt põhjendatud võimalus on nad liita Tartu Ülikooliga.

Tartu Ülikooliga liitumisel oleks tagatud:

a) kooskõla teadus-ja arendustegevuse ning innovatsiooni ja haridusstrateegiates kokkulepitud suunistega ülikoolide senisest veelgi selgemaks tööjaotuseks;

b) kogu meditsiini-ja tervishoiualase teadustegevuse ja kõrghariduse koondumine ühte organisatsiooni, kus juba praegu on Eesti kõrgeim kompetents;

c) juba aastakümneid toimivate tihedate koostöökontaktide kasutamine TAI, tervishoiu kõrgkoolide ning ülikooli vahel (sh nt TAI ja TÜ tervishoiu instituut; tervishoiu kõrgkoolid ning TÜ õendusteaduse osakond, spordibioloogia ja füsioteraapia õppetool, stomatoloogia kliinik jt).

Eeltoodust lähtuvalt pean asjakohaseks, et TAI ja tervishoiu kõrgkoolide tulevikku puudutavatesse läbirääkimistesse kaasataks Tartu Ülikooli esindajad.“

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.