Hulgimüüjad toetavad omandipiirangute kaotamist

Eesti Ravimihulgimüüjate Liidu tegevjuht Teet Torgo
Eesti Ravimihulgimüüjate Liidu tegevjuht Teet Torgo

Eesti Ravimihulgimüüjate Liit (ERHL) toetab konkurentsiameti jõulist avaldust ravimivaldkonna hulgi- ja jaemüügisektori vahelise vertikaalse integratsiooni keelu kehtestamisest tulenenud probleemide kohta, teatas liit.

„Väga tervitatav on ka sotsiaalministeeriumi toetus konkurentsiameti algatusele ja kinnitus, et ministeerium kavandab tegevusi regulatsiooni puuduste ja murekohtade kaardistamiseks ning lahenduste leidmiseks,“ ütles ERHL-i tegevjuht Teet Torgo.

 

„ERHL juhtis ettevõtete vertikaalse integratsiooni keeluga kaasnevatele suurtele õiguslikele ja rakenduslikele probleemidele tähelepanu juba enne piirangute seadusena vastuvõtmist 2014. aastal. Piirangute õiguspärasuse küsimuses pöördusime eelmisel aastal ka Euroopa Komisjoni poole. Et võimalikult leevendada juba kehtestatud piirangutest tulenevaid kahjulikke mõjusid patsientidele ja ravimisektorile tervikuna, osalesime 2015. aastal aktiivselt ka ravimiseaduse muutmise jätkumenetluses,“ rääkis Torgo.

 

„Praegu on riik loonud olukorra, kus ligikaudu pooli praeguseid apteeke ootab sundvõõrandamine või lausa sulgemine. Apteekide omanikel on piiratud või olematud võimalused oma vara õiglase turuhinna eest müüa, sest seadus on teinud ostjate ringi kitsaks. Välja ei ole töötatud finantseerimise skeeme, raha on potentsiaalsete ostjate ringis vähe ning nad on müüjate sundseisust teadlikud,” lisas Torgo.

 

Kujunenud olukorrast patsientide ja kõigi ülejäänud osapoolte huve tasakaalustatult arvestava väljapääsu leidmiseks on ainuvõimalik, et riik võtaks kehtestatud piirangud uuesti kriitilise vaatluse alla. Nõustume täielikult Konkurentsiameti seisukohaga, et piirangud, milleks vajadus puudub, tuleb ravimiseaduses tühistada.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.