Tänavsuu: “Ravime nii haiget kui ka tervet!”

Toivu Tänavsuu
Toivu Tänavsuu

Meditsiinimõjutaja 2015 valimistel teiseks tulnud vähiravifondi "Kingitud elu" teiseks tulnud looja Toivo Tänavsuu kirjutab lähemalt fondi mõttest.

Vähiravifond “Kingitud elu” on tänavu kogunud üle poole miljoni euro annetusi ja toetanud rohkem kui 50 eestimaalase hädavajalikku vähiravi. Tänu meie annetajatele on inimesed saanud lootust ja täisväärtuslikke elupäevi aastateks.
Iga arsti eesmärk on oma patsienti aidata, olenemata tema olukorrast või väljavaadetest. Sest täielik lootusetus on sageli hullem kui haigus ise. Seal, kus solidaarne riiklik abikäsi pole nõus enam toetama, sirutab viimase õlekõrre välja vähiravifond “Kingitud elu” – solidaarne eraabikäsi.
Alates tegevuse algusest 2014. aasta veebruaris on fond toetanud absoluutselt kõiki abivajajaid, kes meie poole on pöördunud ja meie sihtgruppi kuuluvad. Mitte keegi pole jäänud rahanappuse tõttu ukse taha.
Koos arstidega püüame kujundada Eesti tervishoiupoliitikat personaalsemaks ja paindlikumaks. Et me ei jätaks hätta omasid, kes meile loodavad. Paljud elud pole mitte lihtsalt väärt, et nende pikendamise nimel võidelda, vaid lisaks on inimesed ka riigi jaoks kasulik investeering. Rääkimata hindamatust väärtusest, mida kätkeb endas üks kobe ja elutarkust täis vanaisa oma lastelaste jaoks.
Miks inimesed ravikindlustuse vihmavarju alt välja langevad? Küsimus ei ole rahas. 2014. aastal toetasime abivajajaid kokku 76 000 euroga, tänavu toetame juba rohkem kui poole miljoniga. Need on tühised summad, võrreldes kasvõi parlamendierakondade poolt igal aastal jagatava poliitilise katuserahaga.
Vähiravifond “Kingitud elu” pole saanud sentigi avalikku raha. Me ei sõltu poliitikast mitte ühelgi moel. Poolest miljonist eurost oleme märkimisväärse osa euro-euro haaval üle Eesti kokku korjanud.
Siit jõuame fondi tegeliku eesmärgi juurde. See ei ole kaugelt meditsiiniline. Me aitame ravida haigeid, kuid me ravime ka terveid. Õpetame Eesti inimesi tegema head kaasmaalastele, keda nad ei tunne. Sisendame lootust ja usku.
Ravisime kõikide riigikogu parteide liikmeid, külastades märtsis valimisõhtul annetuskastidega nende parteipidusid ja kuulutades absoluutseks võitjaks igaühe, kes poetab annetuskasti midagi. Ravisime ka riigikogulasi, kes aitasid mais suurtalgutel üle Eesti annetusi koguda. Ravisime tuhandeid suviste muusikafestivalide külastajaid. Ravisime ligi sadat fondi vabatahtlikku.
Nii paljud inimesed said natuke paremaks. Ja see kõik on alles algus.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.