Ravimitootjate Liidu ettepanekud ravimipoliitika uuendamiseks

Ravimitootjate liit tegi sotsiaalministeeriumile ettepaneku ravimipoliitika uuendamiseks.

Teeme ettepaneku riigi strateegilise juhtimise korrastamiseks ning tervise valdkonna terviklikumaks arendamiseks ja elluviimiseks integreerida „Ravimipoliitika alused“ eraldi meetmete ja tegevustena Rahvastiku tervise arengukavasse ja selle rakendusplaani. Ravimipoliitika on lahutamatu osa tervise poliitikast ning ravimite kättesaadavus ja kvaliteet panustavad valitsusliidu eesmärkidesse tõsta meeste ja naiste oodatavat eluiga ja toetada maksimaalset võimalikku tööhõive määra. Varasematel aastatel on seni eraldiseisvad strateegiadokumendid nagu narkomaania ennetamise riiklik strateegia aastani 2012, riiklik tuberkuloositõrje strateegia aastateks 2008–2012, südame- ja veresoonkonnahaiguste ennetamise riiklik strateegia 2005–2020 ning riiklik HIV ja AIDSi strateegia aastateks 2006–2015 viidud Rahvastiku tervise arengukavasse ja eraldi meetmetena rakendusplaani ning seega on loogiline ja mõistlik jätkata tervisepoliitika strateegiadokumentide integreerimise praktikat ka ravimipoliitika alusdokumendi puhul.

Teeme ettepaneku fikseerida Rahvastiku tervise arengukava rakendusplaanis ravimipoliitika eesmärkide saavutamiseks konkreetne ja realistlik tegevusplaan koos tähtaegade ja vastutajatega. Hetkel kehtivas dokumendis on iga eesmärgi juures valik võimalikest tegevustest, kuid rakendusplaan koos vastutajate ja tähtaegadeta puudub. Seetõttu ei ole prioriteetsed ja lähitulevikus elluviidavad tegevused eristatavad vähemprioriteetsetest ja alles mõttetasandil olevatest tegevustest. Puudub selgus, milliseid tegevusi ja millises ajaraamis on kavas ellu viia.

Esitatud ettepanekud puudutavad ravimite ohutust, turustamist, hinnakujundust ja hüvitisi ning ravimiarendust.

Lisaks teevad ravimitootjad ettepaneku kaaluda pensioni II samba kuni 10 % osa kasutamist ootamatu ja raske haigestumise puhul, juhul kui elupäästvad ravimid ei ole soodustatud või ei ole kättesaadavad läbi raviteenuste. See võimalus peaks inimesel oma pensionivara käsutamise osas olema, lisaks pärandamisõigusele.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.