Kliiniline psühholoog – hinnakiri nõuab, kuid kutset omandada ei saa

Tallinna Lastehaigla juht Katrin Luts.
Tallinna Lastehaigla juht Katrin Luts.

Tallinna Lastehaigla juht Karin Luts pärib sotsiaalministeeriumist aru, kuidas on põhjendatud seadusandlikult kehtestatud hinnakiri, mille realiseerimiseks puudub riigil süsteem ja finantseerimise plaan.

Sotsiaalministeeriumi tasemel on teisi osapooli kaasates arutatud kliinilise psühholoogi kutse omandamisega seonduvaid probleeme ja võimalikke lahendusi.
Minule teadaolevalt ei ole siiani riiklikult reguleeritud ja rahastatud süsteemi, kuidas kõrgkooli lõpetanu saaks omandada kliinilise psühholoogi kutse.
Sellele vaatamata on 01. jaanuarist 2016. a. kehtima hakanud haigekassa Tervishoiteenuste loetelus eranditult kõikide psühholoogi tööd puudutavate koodide juures klausel, et seda saab kasutada juhul, kui teenust osutab kliiniline psühholoog.
On mõistetav, et püüeldakse kvaliteedi tõstmisele, mille eest on käesolevas kontekstis seisnud Psühhiaatrite Selts.
Kuna nõue puudutab ka aastaid seda tööd teinud spetsialiste, siis selline ultimatiivne nõue tekitab raviasutustes meetmeid, kus aastaid seda tööd teinud inimesi tuleb hakata töölt vabastama. Samas ei ole piisavalt ette valmistatud valmis ja kogemustega kaadrit.
Palume selgitust, kuidas on põhjendatud seadusandlikult kehtestatud hinnakiri, mille realiseerimiseks puudub riigil süsteem ja finantseerimise plaan.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.