2016 plaanid: luua kord kvartalis mõni uus e-teenus

Sotsiaalministeeriumi e-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo
Sotsiaalministeeriumi e-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler Ain...

Sotsiaalministeeriumi e-teenuste arengu ja innovatsiooni asekantsler Ain Aaviksoo alustas täna Ida-Tallinna Keskhaiglas tuuri, mille raames külastab kõiki suuremaid haiglaid ning tutvustab tervishoiu e-teenuste arendamisega seotud plaane.

„E-tervishoiu strateegia 2020“ on kõigi tervishoiu osapoolte ühisnägemus tervishoiuprobleemidest, mille lahendamiseks kasutatakse digitaalseid lahendusi. Strateegia rakenduskava lepitakse kokku 2016. aasta märtsikuus. Sellest hetkest alates on eesmärgiks vähemalt kord kvartalis luua mõni uus e-teenus või täiendada olemasolevat, teatas sotsiaalministeerium.

Järgmise viie aasta jooksul on plaanis tõsta investeeringud e-tervishoidu seniselt ühelt protsendilt kahele protsendile tervishoiu kogueelarvest ehk kuni 20 miljoni euroni aastas. E- tervishoiu strateegia rakendamine võimaldab patsientidel senisest suuremal määral osaleda tervishoiusüsteemi kvaliteedi parandamisel ja saada oma tervise osas professionaalset ning kiiret abi, selgitas ministeerium. Näiteks tänasel päeval jäävad ligi pooled patsiendid ilma haiglajärgsetest tugitegevustest. E-Tervishoiu strateegia rakendamise järel liigub info patsiendi edasise raviplaani kohta otse pere- või eriarstini ja seega on ravi tervikuna tulemuslikum.

Ajakava:

21.01 – Ida-Tallinna Keskhaigla

27.01 – Põhja-Eesti Regionaalhaigla

28.01 – Tartu Ülikooli Kliinikum

4.02 – Pärnu Haigla

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.