Pressiteade

Heategevuskampaaniaga koguti sünnitus- ja lasteosakondadele rekordiline summa

Heategevuses aitab väikeseid patsiente.
Heategevuses aitab väikeseid patsiente.

Lähinädalatel antakse kuueteistkümnes haiglas üle heategevusprojektiga «Koos on kergem» kogutud rekordilised 113 500 eurot.

Juba kolmeteistkümnendat aastat korraldatud projekti raames kogusid kõik Selverid heategevuseks raha oma maakonna haigla laste- või sünnitusosakonnale. Haigeid lapsi sai toetada iga poeskäiguga, ðokolaadide ja teiste kampaaniatoodete ostuga ning müntide annetuskasti jätmisega, kirjutab Postimees.

Summad kasvasid kõikides maakondades. Kokku koguti raha üle 9000 euro mullusest rohkem. Kõige enam, ligi kolmandiku, kasvas toetussumma Narva haiglale. Tublisti kasvas toetus ka Ida-Viru keskhaiglale, Põlva, Pärnu ning Tartu haiglatele.

Suurim toetussumma, ligi 38 000 eurot, läheb Tallinna lastehaiglale vastsündinute osakonda püsiva positiivrõhu seadme CPAP ostuks. Tartu Ülikooli kliinikum kasutab kogutud 15 600 eurot rinnapumpade ja soojendusmadratsite ostuks. Maakonnahaiglad plaanivad osta väikeste patsientidele elustamislaudu, venoskoope, tümpanomeetreid ja muid meditsiiniseadmeid ning parandada lasteosakondade olmetingimusi.

«Koos on kergem» heategevusprojekt hõlmas perioodi 3. novembrist 4. jaanuarini. Kliendid said head teha iga ostuga, soetades kampaaniaðokolaadide ning annetuskasti raha jätmisega. Olulise panuse andsid ka kampaaniapartnerid. Aastate jooksul on kogutud toetusi enam kui 700 000 euro eest.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.