Täna lehes: Haigekassa soov kärpida eriarstiabi mahtu üldhaiglates on toonud palju ärevust

Tänasest Meditsiiniuudiste paberlehest saab lugeda, et haigekassa juht Tanel Ross tahab raviteenuste kättesaadavust parandada geograafilise kättesaadavuse metoodikat rakendades. Üldhaiglate juhid näevad aga, et raviteenuste kättesaadavus hakkab selle tulemusel maakondades oluliselt vähenema.

Arvamused. Haigekassa tervise edenduse ja kommunikatsiooni talituse spetsialist Kadri Eisenschmidt kirjutab, et seoses ravikindlustuse seaduse muudatusega ei ole alates käesoleva aasta 1. jaanuarist haigushüvitise maksmise aeg aastas enam piiratud. 

Eestis on olukord, kus erinevate uinutite kättesaadavus on parem kui kunagi varem, aga puudub unehäirete üldaktsepteeritud ravijuhend, kirjutab unearst Erve Sõõru. Tema hinnangul lähtub enamik arste raviotsuste tegemisel patsiendi unekaebusest, kuid ei osata süveneda uneprobleemi.

Uudised. Haigekassa hakkab kõikide erialade juurde saatekirjade sisseviimiseks seltsidega läbirääkimisi pidama.

Aasta 2016 kulub apteekide omandipiirangu mõjude analüüsile. Omadipiirangute regulatsioonides ei plaanita muutusi enne, kui valmis on saanud värske analüüs muudatuste jõustumise võimalikest riskidest ja nende minimeerimise võimalustest.

Fookuses

Kirurgia: Uus koolitus tõstab traumakirurgia taset. Traumakirurg Peep Talving soovib Eestiski käivitada USAst alguse saanud koolituse surnukehadel, et arstid oskaksid paremini päästa elavaid.

Diabeet: Uuring näitab Metformiini headust. Diabeediravim Metformiin võib aidata ennetada ja ravida preeklampsiat.

Haavad: Ülevaade akuutse haava ravist. Akuutse haava hoolduse etappidest kirjutavad Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud Mikk Tarraste ja Lily Parm.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.