Mis tuleks e-tervises esimese asjana ära teha?

Tervishoiuteenuse osutajad leiavad, et e-teenuste arendamisel tuleb tervishoius keskenduda senisest rohkem funktsionaalsusele.

Meditsiiniuudiste toimetus uuris 8. märtsi lehes, millised e-teenused tuleks Eestis eelisjärjekorras korda teha ja käima saada. 

Lõuna-Eesti Haigla juhatuse esimees Arvi Vask rõhutas, et vaja ei ole lihtsalt e-teenuseid, vaid vaja on häid e-teenuseid. "Seega tuleb e-teenuste arendamisel keskenduda kvaliteedile ja parimale funktsionaalsusele nii patsiendi kui ka teenuse osutaja jaoks," leidis Vask.

"Üks üleriigiline hästi toimiv e-registratuur võiks küll olla prioriteet ja see peaks toimima koos e-saatekirjaga," lisas Lõuna-Eesti Haigla juht.

Perearst prof Ruth Kalda ütles, et on palju üksikuid asju, mille järele ta arstina töötades vajadust tunneb. "Näiteks e-konsultatsiooni rakendumine ka Tartus, otsusetoe arsti töölauale toomine ja nii edasi," loetles Kalda.

Digiloo tänane suurim probleem on tema sõnul siiski see, et andmed ei ole potentsiaalsele kasutajale kättesaadavad nii, et tekiks kiire ülevaade patsiendi seisundist.

"Isegi aegkriitilised andmed ei ole hästi struktureeritud. See aga tähendab, et pigem on muutunud patsiendi andmete otsimine aeganõudvaks, mistõttu olemasolevaid andmeid ei hakatagi sorteerima ja läbi lugema," sõnas Kalda. "E-tervis on täna pigem informatsiooni hoidmise ladu, aga mitte kiire infovahetuse võimalus. Ja siin on paljutki ära teha," ütles perearst.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.