Allergiasüstidel on tõhus mõju eakatele patsientidele

vaktsiin
vaktsiin

Viimastel aastatel on kasvanud allergikute hulk, kaasa arvatud beebibuumi* põlvkonna hulgas. Ning kuna vanematel inimestel esineb tihti täiendavaid kroonilisi haigusi, võib allergilist nohu (heinapalavikku) olla keeruline diagnoosida ja ravida.

Hiljuti läbi viidud uuring näitas, et immuunravi (allergiasüstide) tulemusel vähenesid sümptomid kolmeaastase ravi järel 55 protsendi võrra ning sümptomite leevendamiseks vajalik ravimikogus vähenes 64 protsenti.
Uuringus, mille tulemused avaldati Ameerika Allergia, Astma ja Immunoloogia Kolledži (ACAAI) teadusajakirjas Annals of Allergy, Asthma and Immunology, jaotati 60 heinapalaviku all kannatanud patsienti, vanuses 65 kuni 75 eluaastat, juhuvaliku alusel kahte rühma. Esimene rühm sai kolme aasta vältel allergiaravimit, teine rühm aga platseebot.
"Vanematel inimestel, kes kannatavad heinapalaviku all, võib esineda terviseprobleeme, mida noorematel inimestel ei esine," ütles allergoloog Ira Finegold (MD), ACAAI endine president. "Vanemad patsiendid ei pööra tihti heinapalavikule kui väheolulisele terviseprobleemile tähelepanu, sest neil esineb tõsisemaid haigusi, nagu näiteks astma, südame isheemiatõbi, depressioon ja kõrge vererõhk. Lisaks sellele ei pruugi osa beebibuumi põlvkonnast aru saada, et neil on allergia, ning nende arstid ei pruugi neile allergiaravi soovitada. Uuring näitas, et allergiaravimid olid selles rühmas äärmiselt tõhusad."
Kuigi allergiliste haiguste diagnoosi- ja ravijuhised keskenduvad harva eakamatele patsientidele, on uuringutulemused näidanud, et heinapalavik on rohkem levinud üle 65-aastaste patsientide hulgas.
"Allergiaravi meetodeid, mida rakendatakse tavaliselt noortel inimestel, tuleb kindlasti uurida ka vanematel patsientidel kasutamiseks," ütles allergoloog Gailen Marshall (MD, PhD), ajakirja Annals of Allergy, Asthma and Immunology peatoimetaja. "Üha rohkem allergolooge laiendavad allergiaravi vanusepiire, kuna beebibuumi põlvkond muutub järjest vanemaks. Kuigi allergiaravimite tõhusese osas pole nii täiskasvanute kui laste korral mingit kahtlust, pole seni eriti läbi viidud uuringuid, mis puudutaks just eakamaid patsiente."
Uuringu läbi viinud teadlaste sõnul näitavad uuringu tulemused, et immuunsüsteemi vananemisel pole märkimisväärset mõju immuunravi tõhususele.

Science Daily
tõlkis Kalle Klein

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.