Kuulutati välja hange perearstidele võitluseks alkoholitarvitamise häirega

Patsienti nõustamas.
Patsienti nõustamas.

TAI kuulutas välja perearstidele suunatud hanke alkoholi liigtarvitamise varajaseks avastamiseks ja lühisekkumise teenuse osutamiseks.

Tervise Arengu Instituut kuulutas välja perearstidele suunatud hanke alkoholi liigtarvitamise varajase avastamise ja lühisekkumise (ALVALi) teenuse osutamiseks, mille eesmärk on ennetada ja vähendada alkoholi liigtarvitamist ja sellest tulenevaid kahjusid. 

„Teenust saavad osutada kõik üldarstiabi osutamise tegevusloaga ja nimistuga perearstid ning nendega koos töötavad pereõed. Teenuse osutajatelt oodatakse osalemist alkoholi liigtarvitamise varajase avastamise ja lühisekkumise koolitusel ning kovisioonidel. Samuti luuakse Perearst 2 programmi kasutajatele spetsiaalne arendus, et hõlbustada teenuse osutamist spetsialisti igapäevatöös,“ ütles Tervise Arengu Instituudi mittenakkushaiguste ennetamise osakonna peaspetsialist Liina Üksik

Perearstid peavad teenuse osutamiseks sõeluma oma nimistutes olevaid patsiente alkoholitarvitamise riskitaseme hindamiseks, vajadusel pakkuma patsientidele lühisekkumist alkoholi liigtarvitamise vähendamiseks ja kordustestima patsiente lühisekkumise mõju hindamiseks. 

„Varasem kogemus on näidanud, et patsiendid suhtuvad lühisekkumisse positiivselt ja nad muudavad selle tulemusena alkoholi tarvitamise harjumust. Hankes osalevad perearstid, kes patsiente nii või teisiti erinevatel terviseteemadel nõustavad, saavad toetust nii alkoholi tarvitamise lühisekkumise koolituse kui ka nõustamisteenuse rahastamise näol,“ ütles Eesti Perearstide Seltsi juhatuse liige Ruth Kalda.

Hanke kohta saab lisainfot veebilehelt www.tai.ee/kte

Pakkumuste esitamise tähtaeg on 25.04. 

Hange toimub Euroopa Sotsiaalfondi poolt rahastatava programmi „Kainem ja tervem Eesti“ raames.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.