Angolas on kollapalaviku puhang

Kollapalavikku aitab vältida enne reisi vaktsineerimine.
Kollapalavikku aitab vältida enne reisi vaktsineerimine.

Epideemiline levik algas detsembris 2015 Luanda provintsis ning märtsi lõpuks registreeriti haigusjuhte juba 18 provintsis, teavitab terviseamet.

Angola Tervishoiuministeeriumi andmetel on seisuga 30.03.2016 registreeritud 1794 haigusjuhtu, neist 906 Luanda provintsis. 141 juhul on haigus lõppenud surmaga.
Angola külastamisega seotud haigusjuhte on esinenud Hiinas, Keenias, Mauritaanias ning Kongo DV-s.

Angola Tervishoiuministeerium rakendab koostöös WHO-ga vajalikke meetmeid epideemia leviku tõkestamiseks (elanike massvaktsineerimine, tervishoiusüsteemi võimekuse tõstmine haigusjuhtude varajaseks diagnoosimiseks ja raviks, siirutajate kontrollmeetmete rakendamine).

Kollapalavik on äge raskekujuline viirusinfektsioon, mis kuulub eriti ohtlike nakkushaiguste hulka. Kollapalavik esineb endeemiliselt troopilises Lõuna-Ameerikas ja Aafrikas 15° põhjalaiusest kuni 10° lõunalaiuseni. Haigustekitajaks on flaviviiruste rühma kuuluv kollapalaviku viirus. Inimene nakatub Aedes liiki sääskede hammustusel, sh levitavad Aedes aegypti sääsed linnakollapalavikku.

Kõige tõhusam kollapalaviku ennetusmeede on vaktsineerimine, mille kaitseefektiivsus on 99%. Kollapalaviku riskipiirkondadesse suunduvad reisijad (alates 9. elukuust) peavad olema vaktsineeritud kollapalaviku vastu vähemalt 10 päeva enne reisi alustamist. Vastav sissekanne vaktsineerimise kohta peab olema tehtud Rahvusvahelisse vaktsineerimise või profülaktika tõendisse (International Certificate of Vaccination or Prophylaxis). Tõend tuleb reisile kindlasti kaasa võtta.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.