Tartu Tervishoiu Kõrgkool tähistab bioanalüütikute päeva nii Tallinnas kui ka Tartus

Rahvusvahelise bioanalüütikute päeva tähistamiseks otsitakse laboris superstaari ja räägitakse inimesest kui loomaaiast.

Täna saavad pealinna poolsada gümnasisti osaleda bioanalüütikute päeva tähistamisel Põhja-Eesti Regionaalhaiglas, kus Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õppejõud annavad loengu teemal „Inimene kui loomaaed“ ? tutvustakse ,,loomi" ja "loomakesi", kes kohe kindlasti peavad ja kes kohe kindlasti ei tohiks inimkehal elada. Pärast seda on võimalik tutvuda Põhja-Eesti Regionaalhaigla laboritega ja osaleda sealsetes töötubades.

Homme on kõik oodatud Tartu Tervishoiu Kõrgkooli, kus lisaks samateemalisele loengule ja laborite tutvustamisele korraldatakse võistlus „Labor otsib superstaari“, kus selgub seitsmevõistluses linna täpseim käsi ja teravaim silm laboritööks. Vanuselisi piiranguid pole - kõik on oodatud!

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli turundusspetsialist Ruth Pihle märkis, et bioanalüütikute päeva tavapärasest suurejoonelisem tähistamine märgib ühtlasi kõrgkooli 205. sünnipäeva aastat. „Päeva eesmärgiks on avada uks laborimaailma, et rääkida silmale nähtamatust lihtsas keeles ja rikastada meid teadmistega mikroorganismidest, kes peavad ja kes ei tohiks inimesega koos elada,“ lisas ta.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla labori juhtiv bioanalüütik Jane Kurm aga loodab, et noortes tekib huvi niivõrd huvitava eriala vastu, mis võimaldab inimorganismi molekuli tasandini uurida.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.