Kliinikumi lastekliiniku psühholoogid said kallid testid

Leiter-3 test.
Leiter-3 test.

SA TÜ Kliinikumi Lastefond soetas TÜK lastekliinikule ligi 5000 eurot maksvad psühholoogilised testid, mis aitavad hinnata laste ja noorukite psühholoogilist seisundit.

Tegemist on kolme erineva testiga, mis kõik võimaldavad teaduspõhiselt hinnata laste ja noorukite võimeid ja erinevaid kognitiivseid protsesse.

WPPSI-IV (Wechsler Preschool and Primary Scale of Intelligence-IV) test on mõeldud eelkooliealiste laste erinevate võimete aspektide hindamiseks;

Leiter-3 mitteverbaalne test intelligentsuse ja kognitiivsete võimete hindamiseks ning

BADS-C (The Behavioural Assessment of the Dysexecutive Syndrome for Children) laste ja noorukite täidesaatvate funktsioonide hindamiseks.

TÜ Kliinikumi lastekliiniku direktor Marika Kirss rõhutas, et kõik eelnimetatud testid tuginevad kaasaegsele teooriale ja uurimustele, on lapsesõbralikud ja arvestavad lapse arenguliste iseärasustega. “Testide kaasabil paraneb oluliselt laste ja noorukite võimete ning erinevate kognitiivsete protsesside hindamise kvaliteet. Prognoositav laste hulk, kelle hindamisel me neid teste saaks kasutada, on 500-600 last aastas,” hindas Kirss.

Teste saab kasutada laste visuaal-ruumiliste võimete, töömälu, järeldamisoskuse, töötluskiiruse, sõnavara, tegevuse organiseerimise, planeerimise ja monitoorimise, käitumise kohandamise, mitteverbaalsete võimete, üldise võimekuse ja kognitiivse paindlikkuse defitsiidi väljaselgitamisel. Need testid sobivad nii teisest kultuuriruumist pärit laste kui ka erinevate probleemsete gruppide, nt kõne-, kuulmis-, arengu- ja motoorikaprobleemidega laste, autismi või ADHD-diagnoosiga ning trauma läbielanud indiviidide kognitiivsete protsesside ja võime hindamiseks.

Testide kogumaksumus on 4990 eurot ning nende soetamist finantseerib täies mahus SA TÜ Kliinikumi Lastefond.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.