LTKH naistekliinikus lahendatakse kriitilisi situatsioone

Hetk eelmisel suvel toimunud simulatsioonikoolituselt.
Hetk eelmisel suvel toimunud simulatsioonikoolituselt.

Täna algab Lääne-Tallinna keskhaigla naistekliinikus kaks päeva kestev praktiline konverents, millest võtavad lisaks LTKH meedikutele osa ka kolleegid Helsingi ülikooli kliinikust ja Põhja-Eesti regionaalhaiglast.

FinEst Simulation Network Training nime kandva koolituse käigus harjutavad meedikud simulatsioonimeetodil kriitiliste olukordade lahendamist, mis võivad sünnitusmajas tekkida. Koolituse põhirõhk on meeskonnatöö ja omavahelise suhtluse tõhustamisel, tagamaks patsiendi ohutus ka kõige keerulisemates situatsioonides. Kuna osalejatest enamikul on simulatsiooniõppe instruktori taust, pakub treening häid võimalusi ühiseks õppimiseks ning teadmiste ja kogemuste vahetamiseks, ka rahvusvaheliselt.

Ürituse üks eestvedajaid ja Pelgulinna simulatsioonikeskuse koolitaja doktor Liina Süvari tõstab simulatsiooniõppe suurima tugevusena esile just seda, et eluohtlike olukordade läbimängimisel on oluline praktiline väärtus. „Simulatsioonikoolitused ei ole üksnes mäng või teater, vaid õppuste käigus tulevad välja reaalsed probleemkohad, mis vajavad ülevaatamist ja muutmist, et tagada patsiendi ohutus kõrgeimal võimalikul tasemel,“ selgitas ta.

Seekordne treening on mõeldud just simulatsioonikoolitajatele endile, et läbi kogemuste vahetamise leida uusi võimalusi simulatsiooniõppe tõhustamiseks. Konverentsile on esinema kutsutud Soome kogenuimad simulatsioonikoolitajad, teiste seas ka Minna Silvennoinen, kes on Jyväskylä ülikoolis kaitsnud simulatsioonialal doktorikraadi.

Ka koostööd Põhja-Eesti regionaalhaigla ja kiirabi simulatsioonikoolitajatega peavad kolleegid Lääne-Tallinna keskhaiglast väga oluliseks, sest raskes seisundis patsient saabub sünnitusmajja enamasti just kiirabiga ja teatud eluohtlikud situatsioonid vajavad jätkuvat ravi PERHis.

Täna algava praktilise konverentsi eestvedajaks on Lääne-Tallinna keskhaigla naistekliinikus tegutsev Pelgulinna simulatsioonikeskus, mis loodi veidi enam kui kaks aastat tagasi. Pelgulinna simulatsioonikeskuse meeskond viib läbi koolitusi regulaarselt nii LTKH naistekliinikus kui ka teistes sünnitusmajades üle Eesti. Seni on koolituste sisu olnud seotud peamiselt vastsündinute abistamisega, kuid järjest enam laiendatakse oma tegevust ka sünnitaja situatsioonide lahendamisele.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.