22 aprill 2016 10:30
Jaga lugu:

Logopeedid arutlevad kõneapraksia üle

Teaduskeskus Ahhaa.  Foto: Meeli Küttim/ÄP

Sel aastal tähistab Eesti Logopeedide Ühing rahvusvahelist logopeediapäeva III Baltimaade logopeediakongressiga, mis toimub täna ja homme Tartus Ahhaa Teaduskeskuses.

Rahvusvahelise kongressi alateema on sel aastal kõneapraksia. Teemavalikul on lähtutud Euroopa Logopeedide Alalise Koostöökomitee soovitustest korraldada suuri ja tähtsaid üritusi lähtudes valitud aastateemast. Sel aastal tõstetakse terves Euroopas logopeedilistest probleemidest esile just kõneapraksiat. 

Kongressil on kavas nii teaduslik programm kui ka koolitus. Koolitust viivad läbi: (Arizona Ülikool, USA): omandatud kõneapraksia;Karolinska Instituut, Rootsi): arenguline kõneapraksia.

Marja-Liisa Mailend

Anita McAllister (

Kongressi eesmärgiks on jagada interdistsiplinaarseid teadmisi ja kogemusi kõneapraksia kohta (tekkemehhanism ja sümptomid, diferentsiaaldiagnostika, teraapia).Üritusele on kutsutud osalema meditsiini-, rehabilitatsiooni- ja haridussüsteemis töötavad logopeedid. 135 kongressist osavõtjat on pärit Eestist, Lätist, Leedust, Rumeeniast ja Soomest. 

 

Jaga lugu:
MEDITSIINIUUDISTE UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Meditsiiniuudised igal nädalal enda postkasti.

Meditsiiniuudised.ee toetajad:

Enimloetud
Kadi Heinsalu
Kadi HeinsaluPeatoimetajaTel: 667 0451kadi.heinsalu@aripaev.ee
Aet Trisberg
Aet TrisbergAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0455aet.trisberg@aripaev.ee
Violetta Riidas
Violetta RiidasToimetajaTel: 667 0454violetta.riidas@aripaev.ee
Siret Trull
Siret TrullAjakirjanik-toimetajaTel: 667 0446siret.trull@aripaev.ee
Karin Tamm
Karin TammMeditsiiniuudiste sündmuse juhtTel: 513 8862karin.tamm@aripaev.ee
Kristi Kammer
Kristi KammerMeditsiiniuudiste müügi- ja arendusjuhtTel: 507 9553kristi.kammer@aripaev.ee