Tervishoidu tuli aastaga 49 miljonit euro juurde

Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kasvas üldarstiabi rahastamine 12%, eriarstiabi rahastamine 6%, õendusabi rahastamine 16%, hambaravi rahastamine 9%.

Tervishoiuteenuste rahastamine kasvas aastaga kokku 7% ehk 49 miljoni euro võrra.

Õendusabiteenuste osutamise eest tasus haigekassa 2015. aastal 28,5 miljonit eurot, sh on statsionaarse õendusabi teenuse rahastamine kasvanud 15% võrreldes 2014. aastaga.

Samuti on 4% enam tehtud koduõenduse visiite. Tulemus on ootuspärane, kuna haigekassa eesmärk on parandada iseseisva õendusabi, eelkõige koduõendusteenuse ning statsionaarse õendusabi kättesaadavust.

Hambaravi teenuste eest tasus haigekassa möödunud aastal  kokku 22,6 miljonit eurot, sh on hambaravil käinud laste arv kasvanud 2000 võrra.

Soodusravimeid kompenseeriti 8 miljoni ravimiretsepti alusel 113 miljoni euro ulatuses. Võrreldes eelmise aasta sama perioodiga on ravimite rahastamine kasvanud ligikaudu 3%.

Ajutist töövõimetust hüvitati 117 miljoni euro eest, mis on ligi 13 miljonit eurot enam kui eelmise aasta samal perioodil. Ajutise töövõimetuse hüvitiste suurenemise põhjuseks on suurem keskmine palk, töötavate kindlustatute arvu ja sünnituslehtede arvu kasv.

Võrreldes 2014. aastaga on meditsiiniseadmehüvitiste maht suurenenud 3%, moodustades 9 miljonit eurot. Meditsiiniseadmete kasutajate arv on kasvanud 9%.

Aruande täisversiooni saab lugeda haigekassa kodulehe finantsandmete lehelt.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.