Leht: Arstide-õdede väikegi palgatõus läheb maksma üle 20 mln

Tervishoiutöötajate palganõue on üle 60 miljoni euro.
Tervishoiutöötajate palganõue on üle 60 miljoni euro.

Tervishoiutöötajate palganõue on üle 60 miljoni euro, haigekassa 2017. aasta eelarve on aga miinuses.

Haigekassa on kokku arvutanud, kui palju läheksid maksma kollektiivlepingute projektid, mida on esitanud ühelt poolt arstid-õed jt tervishoiutöötajad ning teiselt poolt haiglate liit. Palganõudes ja -pakkumises on ilmselged käärid, kirjutas Eesti Päevaleht.

Kui arstid-õed soovivad tulevaks aastaks palgatõusu, mis kokkuvõttes nõuaks haigekassa eelarvest pea 68 miljonit eurot lisaraha, siis haiglate pakkumine on kolm korda tagasihoidlikuma mõjuga: umbes 23 miljonit eurot.

Töötajate soov on, et arstide alamtunnipalk suureneks nii järgmisel kui ka ülejärgmisel aastal kahe euro võrra, haiglad pakuvad kummakski aastaks ainult 30-sendist palgatõusu. Õdede soov on saada tunnipalgale juurde 1,45 eurot, haiglad lubavad ainult 40 senti. 
 
Pikemalt Eesti Päevalehes.
 
Sotsiaalministeerium pani Facebookis tulevikusoovide kõrval graafikule ka arstide-õdede-hooldajate praegused palgad ja võrdluse Eesti keskmisega. 

Galerii

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.