Loodi Peep Veski nimeline stipendiumifond

Professor Peep Veski
Professor Peep Veski

Kolmapäeval, 11. mail kell 16 allkirjastasid Tartu ülikooli farmaatsia instituut ja Eesti akadeemiline farmaatsia selts professor Peep Veski stipendiumifondi statuudi, mille eesmärk on ühendada selleks olemasolevaid või veel loodavaid stipendiumifonde, mis edendavad farmaatsiaharidust, -teadust ja -praktikat.

Stipendium luuakse Peep Veski (10.01.1950–1.10.2014) nimele, kellel oli väljapaistav roll Eesti farmaatsia esindamisel väljaspool Eestit. Tema panust Eesti farmaatsiaõppe ja -teaduse arengule peetakse teedrajavaks.

Stipendiumifondi stipendiumid on suunatud üliõpilastele, teadlastele ja õppejõududele. Fondiga võivad ühineda kõik farmaatsia või sellega lähedalt seotud erialade stipendiumifondid.

Iga stipendiumi võimalike saajate ringi, taotlemise ja määramise põhimõtted ning muud olulised tingimused on kirjeldatud konkreetse stipendiumi statuudis.

Professor Peep Veski oli Tartu ülikooli farmaatsia instituudi ravimite tehnoloogia õppejõud ja teadlane, aastast 1998 ravimite tehnoloogia ja biofarmaatsia korraline professor ja farmaatsia instituudi juhataja.

Lisaks täitis ta aastatel 1998-2002 TÜ arstiteaduskonna õppeprodekaani kohustusi. Ta oli üks Eesti akadeemilise farmaatsia seltsi asutajatest ja selle kauaaegne esimees.

Stipendiumifondi statuut allkirjastatakse kolmapäeval, 11. mail 2016 kell 16 TÜ farmaatsia instituudis Nooruse 1–710.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.