Bayer toetas üle 80 arsti

Bayeri logo
Bayeri logo

Ravimifirma Bayer toetas mullu 82 arsti osalemist sündmustel või maksis neile teenustasu konsultatsioonide eest.

Nn loengutasu on makstud 11 arstile, suurem osa on saanud toetust mõnel konverentsil osalemiseks.

Toetuste ja tasuda kogusumma oli mullu 143 518 eurot, teatas ettevõte oma kodulehel. Sellest isikutele läks 65 197 eurot ja tervishoiuorganisatsioonidele 71 051 eurot.

Uuringuteks ja arengutegevuseks kulus mullu 481 eurot.

Arstidest sai suurima toetuse ITK radioloog Katrin Kõdar ligi 2900 eurot. See eraldati ühe sündmuse osalemise-, reisi- ja majutuskuluks.

Lisaks on saanud toetusi 22 erialaseltsi, ühingut või haiglat, teiste seas ITK ja PERH. Viimased said toetust sündmuse- või sponsorlepingu raames, kusjuures ITK 1100 eurot ja PERH 6400 euro. Kõige suurema summa sai mullu Bayerilt aga MTÜ Tromboosiühing, üle 22 000 euro, samuti sündmuse- ja sponsorlepingu raames. Talle järgnes 11 000 euroga kardioloogide selts. 

Oma eessõnas rõhutab Bayeri juhtkiri, et Bayer on veendunud, et tihe koostöö tervishoiutöötajatega ning arstide pidev täiendõpe on olulised tegurid, mis aitavad saavutada patsientidel paremaid ravitulemusi.

"Meie ettevõtte eesmärk on alati täielik tasude avalikustamine. Ainult juhul, kui makstav tasu jääb selgelt avalikustamiskoodeksi mõjualast välja, ei lisata seda avaldatavasse aruandesse," rõhutatakse eessõnas.

Lisaks kirjutatakse, et tervishoiutöötajatele (HCP) ja tervishoiuorganisatsioonidele (HCO) aja ja ekspertteadmiste eest kompensatsiooni maksmisel kasutame läbipaistvat süsteemi. Meditsiinivaldkonna ekspertidega koostööd tehes järgime kõiki kehtivaid seadusi ja eeskirju, nt Euroopas EFPIA avalikustamiskoodeksit ning erinevaid kohalikke seadusjärgseid aruandekohustusi, ning austame täiel määral asjatundjate sõltumatust ja usaldusväärsust.

"EFPIA avalikustamiskoodeks on Eestis kaetud ravimitootjate liidu koodeksiga retseptiravimite müügiedenduse ja tervishoiutöötajatega koostöö kohta. Koodeksid tagavad selle, et välditakse isegi muljet võimalikust huvide konfliktist. Muutes koostöö ravimitööstuse ja meditsiinikogukonna vahel veelgi läbipaistvamaks, on üldsusel võimalik selle koostöö olulisust ja väärtust paremini mõista," kirjutab ettevõtte esindaja.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.