Ossinovski annab riigikogus selgitusi tervishoiu rahastamise kohta

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.
Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski.

Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski annab täna riigikogus aru, mil moel on riigil plaanis tagada tervishoiu rahastamise jätkusuutlikkus.

Riigikogu Vabaerakonna fraktsiooni liikmed saatis terviseminister Ossinovskile 5. mail kirja, kus toovad välja, et võttes arvesse tööealiste inimeste vähenemist umbes 6000 inimese võrra aastas ja ülalpeetavate arvu pidevat suurenemist ühe tööealise elaniku kohta 1,6lt 2le aastaks 2040 on tervishoiu lisarahastamiseks vaja leida järjest rohkem vahendeid.

Valitsuse tegevusprogrammis on kirjas ülesanne viia läbi tervishoiu rahastamise jätkusuutlikkuse analüüs ja teha vastavad ettepanekud Vabariigi Valitsusele, tähtajaga märts 2016. Sellega seoses on Vabaerakonna esindajatel ministrile hulk küsimusi, muu hulgas näiteks teemal, kuidas kavatseb valitsuskoalitsioon pikaajaliselt tagada Eesti tervishoiu jätkusuutlikkuse ja milliste järelduste ja ettepanekuteni jõudis valitsuse juurde moodustatud tervishoiu rahastamise töögrupp.

Ossinovski vastab erakonna küsimustele täna riigikogu täiskogul, mis algas kell 15.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.