Täna lehes: Kirurg hoiab esikohta ületöös

Head lugemist!
Head lugemist!

Täna, 14. juunil ilmuva Meditsiiniuudiste paberlehe luubiloost selgub, et arstide ülekoormuse tipus on üldkirurgid. Ajal pole nende jaoks seda tähendust, mis sobiks raamidesse.

Arvamused:

“Padjaga tööle!” aktsioonis osales tuhandeid meedikuid ja toetajaid, kes laadisid Facebooki ülesse sadu ja sadu pilte! Nüüd, kui furoor hakkab lahtuma, võime julgelt öelda, et meie aktsioon oli tõeliselt edukas ja isegi ületas oma eesmärgid, kirjutab TÜ Kliinikumi erakorralise meditsiini osakonna juhtataja Kuido Nõmm.

Hea haridus on järjepidevuse võti, rõhutab Ulla Preeden, kes on Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektor
alates 1. juulist.

Sotsiaalkindlustusameti ekspertiisi ja sotsiaaltoetuste üksuse juht Merlin Murumets kirjutab töövõimereformist perearstidele ja raviarstidele.

Esmatasandi tervishoiusüsteemis räägitakse perearstidest ja -õdedest, patsientidest, kuid märksa vähem mainitakse apteeke ja apteekreid, tõdeb Eesti Proviisorite Koja esinaine Karin Alamaa-Aas.

Uudised:

Sellest aastast avaldavad Euroopa ravimitootjad tervishoiutöötajatele ja -asutustele makstud tasud, ka Eestis tegutsevad ravimitootjad läksid rahvusvahelise algatusega kaasa.

Sel aastal tuleb sotsiaalministeeriumil koondada oma haldusalast 235 töökohta. Sotsiaalministeeriumi strateegilise planeerimise juht Kristiina Hunt kinnitas, et enamik ministeeriumi valitsemisala asutusi on oma kärpekava täitnud.

Fotoreportaaž:

31. mail läksid sajad meedikud tööle padjaga. Kogegem emotsioone sellest päevast Facebooki pandud fotogalerii abil.

Fookuses:

Naise tervis

Menopaus, viimane ovaariumite poolt kontrollitud menstruatsioon, saabub keskmiselt 50aastaselt. Adaptatsioon üleminekueale ei sõltu seetõttu ainult bioloogilistest vaid ka psühholoogilistest, sotsiaalsetest ja kultuurilistest teguritest, kirjutab TÜ kliinikumi naistearst ja Eesti Naistearstide Seltsi juht Made Laanpere.

Nahk

Urticaria pigmentosat esineb 9 juhtu 100 000 inimese kohta. Nahavormide esinemissagedus on 0,2 juhtu 100 000 inimese kohta. 

Diabeet

Diabeedi abikoerte ehk hüpokoerte teema jõudis Eestis esmakordselt laiema avalikkuse ette 2013. aasta novembris, kui Eesti Laste ja Noorte Diabeedi Ühingu (ELDÜ) aastakonverentsile tulid sellest rääkima külalised Soomest. Hüpoekoertest kirjutab ELDÜ hüpokoerte koolituse projektijuht Britt Petjärv.

Uroloogia

On teada, et meeste risk haigestuda eesnäärmevähki on 1:6le, aga surra 1:30. “Pigem surrakse kardiovaskulaarsetesse haigustesse,” ütleb Tartu Ülikooli Kliinikumi uroloog Mihhail Žarkovski.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.