Haigekassa alustab mõistliku ravimikasutuse sotsiaalkampaaniaga

Apteek
Apteek

Haigekassa kutsub üles sama toimeainega ravimite puhul valima hinnalt soodsaima. Kampaania eesmärgiks on tõsta patsientide teadlikkust retseptiravimite valikul ja seeläbi vähendada omaosalust ravimite ostmisel. Varasemaga võrreldes on kampaania visuaal jäänud samaks, kuid sel aastal on kampaania keskmes lisaks inimesele apteeker.

Haigekassa juhatuse liige Mari Mathiesen peab oluliseks, et patsient teaks oma õigusi ning oskaks nende eest seista.  Iga patsient  peab teadma, et üldjuhul tuleb arstil talle välja kirjutada toimeainepõhine retsept, sest see annab võimaluse valida apteegis hinnalt sobivaima ravimi. Ühtlasi meenutame inimestele, et apteeker peab toimeainepõhise retsepti puhul pakkuma erinevaid sama toimeainega ravimeid ning kui ta seda ei tee siis, on inimesel endal õigus küsida sama toimeainega soodsamaid ravimeid.

Haigekassa teavituskampaaniate tulemused on siiani olnud positiivsed. Soodusretseptide arv on aasta aastalt kasvanud, samas on tänu aktiivsele teavitusele ja toetavatele riiklikele abinõudele õnnestunud suunata inimesi teadlikumale käitumisele ning peatatud omaosaluse kasv ravimite kasutamisel.

Võib kindlalt väita, et patsiendid on kokku säästnud juba miljoneid eurosid. Samas näitavad haigekassa andmed, et teadlikke valikuid tehes võiks inimesed kokku hoida veelgi enam.

Sama toimeainega ravimid on võrdselt kvaliteetsed ja ohutud!

Haigekassa kutsub üles kõiki patsiente küsima arstilt toimeainepõhist retsepti ja apteekrilt soodsaima maksumusega ravimit.  

Sama toimeainet sisaldavate ravimite hinnad võivad erineda kordades, kuna nende tootjad on erinevad. Valides sama toimeainega ravimitest soodsaima, saate oluliselt säästa.

Lisainfot ja näiteid ravimite hinnaerinevustest leiab haigekassa koduleheküljelt

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. märts 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.