Surgitech sõuab ikka miljoni piiril

Surgitechi omanikud Peeter Metsik (paremal) ja Sven Troost.
Surgitechi omanikud Peeter Metsik (paremal) ja Sven Troost.

Meditsiinitehnika ja farmaatsiatoodete hulgimüügifirma Surgitech teenis mullu ligi miljon eurot kasumit ja omanikele määrati pea sama suured dividendid. Õigupoolest on sarnaselt läinud paljudel viimastel aastatel.

Viimased aastad on ettevõtte teeninud stabiilselt igal aastal ligi miljoni euro ringis kasumit ja määranud kahele võrdsele omanikule ka suuri dividende.

Mullu oli ettevõtte käive 12 mln eurot ja kasum 961 000 eurot. Aasta varem oli käive üle 11 mln euro ja kasum 988 000 eurot. Töötajaid oli ettevõttes 29 ja ka palgakulu kasvas, sealhulgas oli tegev- ja kõrgema juhtkonna palgakulu 110 000 eurot. Ettevõtte juhatuses jätkas ainuliikmelisena Jüri Metsik.

Kaks võrdset omanikku (Sven Troost ja Peeter Metsik) on igal aastal võtnud ka dividende. 2015 maksti dividende 848 000 eurot, 2014. aastal 1,008 miljonit eurot.

Seekord otsustati dividendideks määrata 780 000 eurot.

Lisaks meditsiiniseadmeteärile jätkas Surgitech AS 2015. aastal tegevust ravimite ladustamisteenuse pakkumisega ning ettevõte hankis ja väljastas ka ise ravimeid.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.