Kumb oli edukam, kas eraomaniku või linna perearstikeskus?

Perearst ja arstikeskuse omanik Eva Gustavson
Perearst ja arstikeskuse omanik Eva Gustavson

Kui võrrelda kahte Tallinnas samas piirkonnas tegutsevat ja sama suurt perearstikeskust, millest üks kuulub linnale ja teine eraomanikule, siis kummal läks mullu paremini?

Võrdlesime Mustamäe ja Nõmme Perearstikeskuse OÜ-d (omanik perearst Eva Gustavson) ja Tallinna Munitsipaalperearstikeskust (omanik Tallinna linn). Mõlemad arstikeskused on käibe ja töötajate arvu poolest võrreldavad, samuti tegutsevad need osaliselt samas kohas, Nõmme tervisekeskuse majas. Piirkond, kust neile patsiente võiks tulla, on sama: Mustamäe ja Nõmme.

Mustamäe ja Nõmme Perearstikeskuse OÜ käive eelmisel aasta oli 1,5 mln eurot ja kasum 47 000 eurot. Ametis oli 15 nimistuga arsti.

Tallinna Munitsipaalperearstikeskuse (MUPE) käive oli 1,4 mln eurot ja kasum 53 000 eurot - seega oli see ettevõte pisut rentaablim kui erafirma. Seal oli ametis 14 nimistuga arsti.

Õdesid oli erafirmas pisut vähem kui munitsipaalperearstikeskuses - 15 õde 24 vastu.

Töötajaid oli MUPEs 40, eraarstikeskuses 35.  Keskmine palk dr Gustavsoni firmas oli 1700 eurot, MUPEs 1600 eurot brutos.

Ei maksa unustada, et MUPE sai mullu linnalt toetust 153 000 eurot. Lisaks on tal nõukogu, mille liikmete tasud olid samuti üle 10 000 eurot.

Märkmist väärib seegi, et erafirma kaheliikmelisele juhatusele makstud tasu oli jagatuna pooleks keskmiselt väiksem kui MUPE juhi perearst Kristel Amjärve töötasu.

 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.