Apotheka langes veel suuremasse kahjumisse

Terve Pere Apteek tegevjuht Kadri Ulla.
Terve Pere Apteek tegevjuht Kadri Ulla.

Eesti suurima apteegiketi Apotheka (Terve Pere Apteek OÜ) majandustulemus näitab, et apteegipidamine ei ole Eestis kasumlik. Eelmise aasta kahjum oli pea kolm korda suurem kui üle-eelmise aasta oma.

Turuseisust kirjutab majandusaruanne, et 2015. aasta tulemusi mõjutasid oluliselt õigusliku keskkonna muutumine, apteekide lisandumine ja ümber kolimine kõikides linnades. Lisaks oli jätkuvalt suureks probleemiks kvalifitseeritud tööjõu puudus, mis tingis tugeva palgasurve vastava haridusega spetsialistide sektoris.
 
2015. aastal oli ettevõte käive 80,7 mln eurot ja kahjum 1,26 mln eurot. Aasta varem oli käive 76 mln eurot ja kahjum 430 000 eurot.
 
Põhiosa mullusest müügitulust tuli Eestist, Läti osakaal on veelgi väiksemaks kahanenud, olles mullu vaid 11 000 eurot.
 
Ettevõttes töötas 410 inimest, kelle keskmine arvestuslik töötasu oli mullu 1350 eurot brutos. Tegev- ja kõrgemale juhtkonnale makstud tasu oli mullu 99 000 eurot.
 
Eelmise aasta lõpus oli ettevõttel 83 müügikohta.
 
Seisuga 31. detsember 2015 ületasid ettevõtte lühiajalised kohustused käibevara 5 miljoni euro võrra. Raamatupidamise aastaaruanne on koostatud lähtudes ettevõtte tegevuse jätkumisest. Juhtkonna hinnangul ei tekita negatiivne käibekapital ettevõtte majandusraskusi 2016. aastal, kuna vastavalt rahavoogude prognoosile ja sõlmitud lepingutele, suudab ettevõte katta kõik lühiajalised kohustused.
 
Apteegiketi juhatuse liikmed on Kristiina Sepp ja Kadri Ulla.
 
Terve Pere Apteek OÜ kuulub UP Invest kontserni, mis kuulub Margus Linnamäele. 

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.