Semetroni dividendid pudenevad omanike vahel

Semetroni nõukogu esimees Kristjan Vilosius
Semetroni nõukogu esimees Kristjan Vilosius

Meditsiinitehnikafirma Semetron maksab eelmise majandusaasta eest omanikele 91 000 eurot dividende, millest 60% läheb UP Investile (Magnumi omanik).

Pärast enamusosaluse müüki Magnumi kontsernile aastal 2012 on allesjäänud 40% Semetronist võrdsete osadena varem firmaga seotud juhtide käes (Alvar Kaur, Raul Rässa, Inga Kõrgemaa, Reelika Rägastik). 

Semetroni nõukogu esimees on nüüd endine Magnumi juhatuse esimees Kristjan Vilosius ja juhatuse liikmed Martin Minin ja Maksim Markelov.

AS Semetron tegutseb meditsiiniseadmete ja tarvikute müüja ning hooldusteeninduse pakkujana. Ettevõte tegutseb kolmes riigis – Eestis, Lätis ja Leedus. 2015 a. suurimaks muutuseks oli emaettevõtte UP Invest alla kuuluvate Läti tütarettevõtte SIA A.Medical ja Leedu tütarettevõtte UAB Litfarma koondamine AS Semetron juhtimise alla, kirjutab majandusaruanne.

Ettevõtte 2015 a. konsolideeritud käibeks kujunes 11,8 miljonit EUR, millest ca 61% saavutati Eestis, 26% Lätis ja 10% Leedus tegutsevate ettevõtete. Kasum oli 92 000 eurot. Aasta varem oli käive väiksem, aga kasum oli 703 000 eurot.

Dividende on seekord määratud siiski tagasihoidlikumalt. Kahel varasemal aastal on määratud ja makstud 210 000 ja 195 000 eurot.

Huvipakkuv on see, et aastaga Semetroni juurde tulnud arvestuslikult 56 inimest (kokku 96) ja keskmine palk on kõvasti langenud, mis tõenäoliselt on seotud Läti ja Leedu ettevõtete lisandumisega. Keskmine palk oli ettevõttes mullu 1072 eurot. Aasta varem oli 40 inimese keskmine brutotasu kuus ligi 1500 eurot.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.