Tänavsuu: mõnda haiget me aidata ei saa

Fondi juht Toivo Tänavsuu
Fondi juht Toivo Tänavsuu

Vähiravifond "Kingitud elu" saab palju abipalveid ja üksikutele on tulnud ka ära öelda. Fondi tegevjuht Toivo Tänavsuu selgitab, mis juhul nad aidata ei saa.

Vähiravifond “Kingitud elu” tegi esimese poolaasta kokkuvõtte, mille kohaselt kinkis fond lootuse, veel ühe õlekõrre ja tagas hädavajaliku ravi enam kui 30 eestimaalasele.

Kokku panustas fond 2016.aasta esimeses pooles haigekassa toeta jäänud inimeste ravisse ligi 450 000 eurot - seda on peaaegu sama palju kui terve 2015.aasta jooksul kokku. Esimesel poolaastal kogus fond eraannetustena kokku üle 360 000 euro.

Tänavsuu sõnul ei ole eitavaid vastuseid olnud palju, kuid mõned siiski. Arvuliselt tänavu umbes viis.

Näiteks ei saanud fond aidata ka hiljuti vähki surnud Joona Aruvälja, kes soovis minna Saksamaale alternatiivsele ravile. - nii kui ta sinna siiski jõudis, ta seal ka suri. "Joona taotlus oli erandlik selles mõttes, et ta üldse meile saadeti. Tavaliselt pole liiga eksperimentaalse ravi vajajad taotluseni jõudnudki," selgitas Tänavsuu.

Tänavsuu tõi välja veel keeldumise põhjuseid:

* Fondi toel alustatud ravi on andnud esimeste kuudega vägagi küsitava raviefekti, mistõttu me pole pidanud sama ravi toetamise jätkamist mõistlikuks.

* Mõnel juhul on fondis nappinud teatud konkreetsel ajahetkel vahendeid, mistõttu küsitakse patsientidelt kas kõrgemat omaosalust või öeldakse, et hetkel pole võimalik toetada (viimast juhul, kui ka ravim on nõrga kliinilise mõjuga ja väga kallis).

Veel on tema sõnul olnud juhuseid, kus fondi nõukogu on kahelnud, kas arsti poolt määratud ravi on parim võimalik variant ja kas sellel on üldse patsiendi jaoks näidustus. "Sellisel juhul oleme palunud küsida teise arvamuse mõnest teisest haiglast," lisas Tänavsuu.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.