Täiendatud! Levin: Järgmiseks vähendatakse haiglates pediaatrite arvu

Pikaaegne pediaater Adik Levin.
Pikaaegne pediaater Adik Levin.

Meditsiiniteaduste doktor Adik Levin leib, et miski ei muutu seni, kuni haiglate nõukogudes istuvad parteisõdurid.

Uus haiglasüsteem jätab mitu maakonda lastearstita. Eesti haigekassa arvates on piisav, kui lastearstid on kättesaadavad ainult neljas linnas ja teistes kohtades asendavad neid perearstid. Olen püüdnud otsida, kes veel peale Eesti haigekassa on pediaatriasüsteemi lammutamise taga. Oletan, et lammutamise taga on üks rahalugejate seltskond, kelle peamine ülesanne on kokku tõmmata sealt, kust saab, olgugi et selle reformi pärast kannatavad lapsed.

Edasi loe Eesti Päevalehest

Sotsiaalministeeriumi esindaja kommentaar:

Eesti Päevalehes ilmunud arvamuses öeldakse, et uus haiglasüsteem jätab mitu maakonda lastearstita. Oleme seda ka varasemalt öelnud ning kordame jätkuvalt, et sotsiaalministeeriumil ega ka haigekassal pole mitte mingisugust plaani lõhkuda hästi toimivaid lahendusi.

Lastele maakonna tasandil tagatav arsti- ja õendusabi peab igal juhul olema ja jääma turvalisust pakkuvaks nii lastele kui nende vanematele. Nii nagu ka teiste erialade puhul, soovime pediaatrilise eriarstiabi korraldamisel läheneda igale maakonnale ja haiglale individuaalselt ning sisuliselt.

Sealjuures kaasame kõiki asjakohaseid osapooli, sh haiglaid ja erialaühendusi, et arutada maakonnatasemel pediaatrilise abi korraldust ja sõnastada ootused tulevikuks.

Lisa kommentaar

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

JÄLGI MEDITSIINIUUDISEID SOTSIAALMEEDIAS:

RSS

Seotud lood

Küsitlus

Valdkonna tööpakkumised

Meditsiini­uudised

12. veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiin Fookuses

veebruar 2019

Laadi PDF

Tervise­uudised

veebruar 2019

Laadi PDF

Meditsiiniuudiseid ja mu.ee saavad tellida vaid need isikud, kellel on kehtiv retseptikirjutamise õigus. Toimetusel on õigus seda küsida ja kontrollida.